Коронавірус у світі - через ораничительных заходів значно скоротилися викиди CO2 в атмосферу - Світ - dt.ua

Через пандемію COVID-19 обсяг викидів вуглекислого газу в світі скоротився на 17%

20 травня, 09:50 Роздрукувати

Очікується, що у 2020 році викиди CO2 будуть на 4-7% нижче ніж у 2019 році.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Під час періоду дії обмежувальних заходів, викликаних пандемією коронавірусу, викиди вуглекислого газу в світі у квітні скоротилося на 17%, повідомляє агентство Associated Press з посиланням на дослідження міжнародної групи вчених з організації Global Carbon Project.

Зокрема, в США минулого місяця обсяг викидів зменшився приблизно на третину. Найбільше цей показник зменшився, зокрема, в Каліфорнії.

При цьому, в Індії викиди СО2 скоротилися на 26%, в Європі - на 27%. У Китаї скорочення майже на чверть викидів було зафіксовано в лютому - саме тоді в цій країні діяли численні заходи щодо стримування поширення коронавірусу.

За підрахунками вчених, рівень викидів за цей рік буде нижче на 4-7%, ніж у 2019 році. Цей показник буде залежати від того, як довго будуть діяти обмежувальні заходи. Так, якщо в силі залишаться найсуворіші заходи протягом всього року, то скорочення буде в розмірі 7%, якщо такі заходи будуть зняті найближчим часом, то цей показник складе 4%.

Дослідники відзначають, що на тлі зняття ряду обмежень рівень викидів СО2 до 30 квітня у світі збільшилося на 3,3 млн тонн в день. Вони вважають, що якщо б країни дотримувалися скорочень викидів вуглекислого газу на рівні квітня не тільки під час пандемії, але протягом кількох десятиліть, то, можливо в результаті, вдалося б уникнути нагрівання планети на 1,9 градуса за Цельсієм.

У дослідженні говориться, що практично половина скорочень викидів сталася від зменшення використання транспорту, головним чином легкових і вантажних автомобілів. На зниження руху авіатранспорту припадає лише 10% від загального числа скорочення викидів.

Раніше вчених з різних країн вже проводили подібні дослідження і фіксували поліпшення стану повітря в зв'язку з введеними для боротьби з коронавірусом обмеження, в тому числі на транспорт і на роботу промислових підприємств.

В кінці квітні Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) повідомив, що поліпшення якості повітря через введення обмежувальних заходів призвело до зниження показника смертності в Європі від захворювань, викликаних забрудненням повітря. За підрахунками центру, завдяки скороченню шкідливих викидів в атмосферу в європейських країнах вдалося за квітень уникнути близько 11 тис. смертей в результаті захворювань, пов'язаних з поганою якістю повітря. Найбільш високі показники щодо кількості смертей, які вдалося уникнути, зафіксовані в Німеччині, Великобританії, Італії, Франції та Іспанії.

Читайте також: Зупинка вирубки лісів може запобігти майбутнім пандеміям – Scientific American

Раніше повідомлялося про те, що світова економіка відновиться від пандемії до 2023 року. МВФ прогнозує часткове відновлення світової економіки вже в 2021 році.

Раніше повідомлялося, що Європейський центральний банк попереджає про скорочення ВВП через пандемію коронавірусу. Докладніше читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвой з аналітиком J. P. Morgan Девідом Стаббсом "Ми ніколи не знаємо точно, де дно".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >