Чехія має намір посилити прикордонний контроль слідом за Німеччиною

Поділитися
Чехія має намір посилити прикордонний контроль слідом за Німеччиною Чехія планує зміцнити прикордонний контроль слідом за Німеччиною © dpsu.gov.ua
Мігранти можуть хлинути в країну через тимчасове припинення залізничного сполучення між Австрією і Німеччиною.

Через наплив біженців Чехія має намір зміцнити прикордонний контроль слідом за Німеччиною та Австрією, повідомляє BBC.

Після тимчасового припинення залізничного сполучення між Австрією і Німеччиною потік біженців і мігрантів може попрямувати в Німеччину обхідним шляхом через Чехію.

Міністр внутрішніх справ країни Мілан Хованец заявив, що, можливо, будуть потрібні подальші заходи в залежності від кількості біженців, які приїдуть в Чехію.

У той же час в ООН розкритикували ідею одностороннього закриття кордонів ЄС, тому що односторонні заходи щодо обмеження пересування можуть погіршити становище мігрантів. Тому слід виробити єдине для Євросоюзу рішення проблеми.

Як відомо, принципи шенгенської зони припускають вільне переміщення усередині неї. У зв'язку з цим видання Die Presse писало, що наплив іммігрантів в ЄС може поховати Шенген. Крім того, канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала країни ЄС нарешті вирішити разом, як вони будуть справлятися з потоками іммігрантів. Зокрема, на її думку, слід придумати механізми реєстрації та розподілу. Інакше проект Шенгенської угоди, на думку Меркель, може провалитися.

Міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу збираються в Брюсселі в понеділок, 14 вересня, для обговорення пропозицій Виконавчої комісії Євросоюзу, згідно з яким країни ЄС зобов'язані розподілити 160 тисяч біженців між собою за квотами.

У свою чергу "Вишеградська четвірка" (Чехія, Словаччина, Угорщина і Польща) виступила проти плану ЄС за квотами на мігрантів. На їхню думку, цей механізм розподілу ситуацію не вирішить.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі