Центральний банк Англії розглядає варіанти введення національної цифрової валюти

Поділитися
Центральний банк Англії розглядає варіанти введення національної цифрової валюти
У Великобританії проходить аналіз можливості випуску та впровадження національної кріптовалюти в економіку країни.

Банк Англії розглядає різні сценарії можливих ризиків і проблем, які можуть виникнути, якщо центробанк випустить національну цифрову валюту (CBDC), відповідний документ оприлюднений на сайті Банку Англії.

В документі описується три моделі національної валюти Великобританії CBDC в залежності від того, хто саме отримає можливість працювати з CBDC: від банків і фінансових організацій, до нефінансових організацій, домогосподарств і конкретних осіб.

Модель "Доступ до фінансових інститутів" (Financial Institutions Access - ред.) передбачає, що доступ до CBDC буде тільки у банків і інших організацій зайнятих у фінансовому секторі. Інші організації та домогосподарства не будуть мати доступу до цієї цифрової валюті.

Модель "Доступ в масштабі економіки" (Economy-wide Access - ред.) передбачає, що доступ до CBDC надається банками і фінансовими організаціями, домогосподарствам і компаніям. Таким чином, CBDC може служити в якості грошей для всіх учасників економічної системи. Хоча тільки банки і фінансові організації зможуть безпосередньо взаємодіяти з центральним банком для купівлі та продажу CBDC. Інші учасники економічної системи повинні будуть використовувати спеціальні біржі для придбання або продажу CBDC.

Модель "Фінансові інститути плюс" Financial Institutions Plus є свого роду компромісним варіантом між першими двома.

В документі наголошується, що немає причин вважати, що введення CBDC зробить негативний вплив на систему кредитування або на забезпечення загальної ліквідності.

Рада з фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSB) не бачить загроз з боку криптовалют для глобальної фінансової системи в короткостроковій перспективі. Саміт G20 може стати поворотним пунктом для ринку криптовалют на тлі закликів інвесторів до прийняття глобального координованого підходу до регулювання цього ринку.

Детальніше про криптовалютах читайте в матеріалі Олександра Шарова "Кріптовалюти: глобальні гроші або глобальна піраміда" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі