Бюджетна криза у США призвела до закриття Статуї Свободи

Поділитися
Бюджетна криза у США призвела до закриття Статуї Свободи Бюджетна криза у США призвела до закриття Статуї Свободи © - колаж DT.UA
Патова ситуація у Конгресі США з питання бюджету на 2014 фінансовий рік призвела до того, що по всій країні закрили сотні бюджетних установ. Під скорочення потрапила навіть Статуя Свободи, яку тепер закрито для відвідувачів.

Бюджетна криза у США, що стала причиною закриття держустанов і федеральних програм, призвела до закриття цілої низки популярних туристичних атракціонів і пам'яток, повідомляє The New York Times.

Зокрема закрито для відвідувань Статую Свободи - всесвітньо відомий символ США. Туристи не зможуть відвідати Великий Каньйон і Єллоустонський національний парк. Рішення про закриття торкнулося навіть національних меморіалів, таких як пам'ятник ветеранам Другої світової війни у Вашингтоні. Проте, як уточнює Daily News, закриття не зупинило близько 90 літніх людей з Міссісіпі, які спеціально прибули до меморіалу. На своїх візках та на милицях вони все ж прорвалися до пам'ятника. "Це сором і ганьба для нашої країни", - каже 90-річний Боб Хантер з міста Галфпорт. У роки війни він пережив падіння літака, а в 1945 році закріпив один з перших радіопередавачів союзників на Ейфелевій вежі у Парижі. "Ми заслужили на краще", - каже ветеран - "Щось десь пішло не так".

Зупинка роботи уряду також змусила космічне агентство NASA фактично припинити роботу. Сайт організації відключено через припинення фінансування. Всі семінари та прес-конференції також скасовано, повідомляє сайт Space.com. Час відновлення роботи сайту не уточнюється.

- Через припинення фінансування розвідка США відправила у відпустку 70% працівників

Переважну більшість працівників агентства відправлено по домівкам. "NASA буде лише продовжувати операції у центрі управління польотами, щоб захистити життя шістьох співробітників на орбіті Землі і виконати зобов'язання щодо захисту МКС від можливих загроз", - повідомив порталу представник організації Джош Байєрлі.

У той же час, представник лабораторії реактивного руху NASA спростувала інформацію про призупинення роботи марсохода Curiosity у зв'язку частковим закриттям держустанов у США через відсутність бюджету, повідомляє новинний портал Weather.com.

Раніше ЗМІ повідомили, що марсохід на час призупинення роботи уряду залишиться у "захисному сплячому режимі" і не буде вести роботу зі збору інформації про Марс.

Як розповіла порталу представник лабораторії реактивного руху Джейн Платт, яка є підрядником NASA, її співробітники продовжують роботу. Власником лабораторії є Каліфорнійський технологічний інститут.

Міністерство енергетики США також відправив по домівкам 69% працівників. Сайт відомства закрито, так само як і більшість сайтів територіальних підрозділів.

Співробітники служб міністерства надзвичайних ситуація поки залишаються на своїх місцях. Ніяких повідомлень про неполадки в енергетичній мережі США після початку відключення уряду поки не надходило.

Як повідомлялося, через відсутність компромісу фінансування держапарату у США припинилося вперше за 17 років. Формально держустанови припинили роботу опівночі на вівторок, 1 жовтня, за місцевим часом.

Рішення про припинення роботи федеральних установ безпосередньо торкнулося близько 800 тисяч держслужбовців. За попередніми підрахунками, часткове закриття органів виконавчої влади буде коштувати американській економіці найменше 300 мільйонів доларів на день. Moody's Analytics вважає, що за три-чотири тижні такого простою буде втрачено 55 мільярдів доларів. Остання сума співвідносна зі збитком від урагану "Катріна", який зруйнував Новий Орлеан.

Через бюджетні розбіжності між демократами і республіканцями робота американського уряду неодноразово призупинялася і раніше. Найдовше - рівно три тижні - двері федеральних міністерств і відомств було зачинено у грудні 1995 року - січні 1996 року, це було за Білла Клінтона.

Під час припинень у 1995-1996 роках щодня залишалися необробленими 200 тисяч прохань американців про видання паспортів і близько 20-30 тисяч запитів іноземців на отримання віз. За неофіційними даними, тоді американські авіакомпанії і турбізнес зазнали мільйонних збитків. !zn

Читайте також:

Сенат США відмовився від переговорів щодо бюджету з палатою представників

Припинення роботи уряду коштуватиме США 300 млн доларів щодня

У США Ку-клукс-клану дозволили провести акцію протесту проти Обами

Сенат США наблизив зупинку уряду, відхиливши бюджетний компроміс

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі