Буддисти усього світу відзначають день народження Далай-лами XIV

Поділитися
Буддисти усього світу відзначають день народження Далай-лами XIV
Далай-лама XIV часто повторює, що в нинішньому втіленні у нього є три основні зобов'язання: роз'яснювати людям важливість загальнолюдських цінностей і секулярної етики, сприяти гармонії між представниками різних віросповідань і надавати допомогу тибетському народу в його прагненні зберегти свою самобутність, культуру і релігію.

Буддисти усього світу святкують у суботу день народження Далай-лами XIV Тензіна Г'яцо, який з'явився на світ 6 липня 1935 року в Тибеті.

За словами самого Далай-лами, який називає себе простим буддійським ченцем, "кожен день нашого життя - це день народження", і важливо кожен новий день проживати "з користю", допомагаючи іншим, а якщо немає можливості допомогти іншим, тоді, принаймні, намагатися "не нашкодити".

Він народився в маленькому селі Такцер у Тибеті. Його батьки були небагатими фермерами. Коли хлопчику було два роки, його знайшли монахи, які визнали в ньому реінкарнацію XIII Далай-лами. Тибетські буддисти вважають Далай-лам втіленням Авалокітешвари - бодхисатви співчуття і покровителя Тибету. Юний Далай-лама отримав чернечу освіту.

Далай-лама XIV був удостоєний Нобелівської премії миру. Всього з 1959 року він отримав більше вісімдесяти нагород, почесних докторських ступенів і премій, опублікував понад сімдесят книг.

Варто зазначити також, що до Тенцзін Гьямцхо жоден Далай-лама не виїжджав за територію Азії. Сьогодні ж лідер тибетських буддистів перетворився на фігуру міжнародного значення. З початку 1970-х років він активно подорожує, відвідав понад шістдесят країн на шести континентах, зустрічався і продовжує зустрічатися з політичними лідерами, монархами, відомими вченими, главами релігійних конфесій, бере участь у міжконфесійних богослужіннях, виступає з публічними промовами. Графік його поїздок і зустрічей розписаний на багато місяців вперед.

Далай-лама XIV часто повторює, що в нинішньому втіленні у нього є три основні зобов'язання: роз'яснювати людям важливість загальнолюдських цінностей і секулярної етики, сприяти гармонії між представниками різних віросповідань і надавати допомогу тибетському народу у його прагненні зберегти свою самобутність, культуру і релігію. Чим він активно займається і в даний час. !zn

Читайте також:

Далай-лама допускає, що його наступником може стати жінка

Далай-лама стурбований дотриманням прав людини в Україні

Китайська влада має намір сама обрати наступного Далай-ламу

Forbes назвав найвпливовіших людей у світі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі