Британський уряд готовий ввести воєнний стан у разі жорсткого Brexit – ЗМІ

Поділитися
Британський уряд готовий ввести воєнний стан у разі жорсткого Brexit – ЗМІ В уряді стверджують, що роблять усе можливе, щоб уникнути негативного сценарію
Критики введення правого режиму наполягають на тому, що пропоновані обмеження є "драконівськими".

Уряд Великої Британії розглядає можливість введення надзвичайного чи воєнного стану за умови виходу країни з ЄС без угоди – так званого "жорсткого" Brexit, пише The Times із посиланням на джерела в британському уряді.

Підставою для запровадження цього стану може стати прийнятий у 2004 році закон про надзвичайні ситуації у разі акцій громадянської непокори у зв'язку з виходом Британії з ЄС. На сьогодні чиновники обговорюють особливості його використання.

Документ дозволяє владі оголошувати комендантську годину, проводити конфіскацію майна, запроваджувати заборони на пересування та застосовувати війська, пише "Європейська правда". Крім цього, він дозволяє припиняти дію законів, окрім закону про права людини, на строк до 21 дня.

Критики закону наполягають на тому, що пропоновані ним обмеження є "драконівськими". Однак в уряді наполягають на тому, що роблять все для того щоб уникнути негативного сценарію розвитку подій.

"Повага до результатів референдуму означає вихід з ЄС. Прем'єр-міністр говорила про перебої у зв'язку з виходом з ЄС без угоди, проте як відповідальний уряд, ми робимо належні кроки для того, щоб мінімізувати ці перебої і забезпечити готовність країни", - повідомив журналістам представник уряду.

За даними видання, британська армія заготовлює на своїх базах за кордоном продовольство, паливо, обладнання та боєприпаси, щоб уникнути їх нестачі у разі виходу Британії з ЄС без угоди. Brexit призначено на 29 березня, однак європейські політики та дипломати не виключають перенесення дати.

Нагадаємо, 21 січня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей представила свій "План Б" щодо Brexit. Його суть полягає у відновленні переговорів із Брюсселем щодо прикордонного контролю між Північною Ірландією та Республікою Ірландія. "План Б" спрямований на отримання підтримки у парламенту, який 15 січня на голосуванні не затвердив досягнуту її урядом угоду про вихід. Нове парламентське голосування щодо проекту угоди призначене на 29 січня.

Парламентське голосування за угоду про Brexit мало відбутися ще у грудні, проте Мей перенесла його з метою одержання додаткових гарантій від ЄС щодо "страхувальної" схеми стосовно ірландського кордону. Така схема фактично унеможливлює вихід Північної Ірландії із митного союзу ЄС. При цьому вона є тимчасовою. Однак Євросоюз офіційно відмовив Мей у нових переговорах щодо Brexit. Ще 19 грудня Єврокомісія ухвалила план заходів у разі виходу Великої Британії з ЄС без угоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі