Британські депутати з палати общин схвалили законопроект про Brexit

Поділитися
Британські депутати з палати общин схвалили законопроект про Brexit Законопроект про вихід Британії з ЄС ухвалили в Нижній палаті
Законопроект скасовує закон 1972 року, який зробив Великобританію членом ЄС.

Нижня палата парламенту Британії підтримала законодавчу схему уряду для виходу країни із Євросоюзу. Таким чином прем'єр-міністр Терезія Мей отримала перемогу над своїми політичними опонентами, які виступали за більш м'який підхід до Brexit, повідомляє Reuters.

За законопроект проголосували 324 депутати палати общин, 295 – виступили "проти". Таким чином, парламентарії скасували закон 1972 року, згідно з яким Великобританія стала членом ЄС.

"Цей законопроект є важливим для підготовки країни до історичного етапу виходу з Європейського Союзу. Цей проект закону гарантує, що ми матимемо статутний документ, який забезпечить гладкий та впорядкований вихід, якого бажають люди та компанії в усьому Сполученому Королівстві ", - заявив міністр Brexit Девід Девіс звертаючись до парламенту перед голосуванням.

Видання зазначає, що цей законопроект став центром суперечок щодо того, яким чином ЄС має розлучитися з Британією. Верхня палата лордів ретельно перевірить прийнятий законопроект, перш ніж він стане законом. Будь-які запропоновані лордами зміни мають схвалити депутати Нижньої палати, тож цей процес може затягнутися на місяці. Крім того, більшість членів Верхньої палати є противниками виходу Британії з ЄС, тож вони спробують пом'якшити цей процес.

Депутати лейбористської партії, за вказівкою свого лідера Джеремі Корбіна, голосували проти даного законопроекту. За словами депутата, уряд не виконав встановлених партією умов, зокрема, щодо гарантій прав працівників та споживачів. Однак, незважаючи на декілька урядових поступок та бунт всередині власної партії, консерваторам Мей вдалося подолати протидію Лейбористської партії.

Напередодні президент Ради ЄС Дональд Туск і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявили, що Велика Британія все ще може передумати і лишитися членом Євросоюзу, попри те, що стадія її виходу з організації вже досить пізня. Водночас, у ЄС запевнили, що не дозволять Лондону отримати вигідніші умови, ніж у нього були в часи членства.

Референдум щодо членства Британії в ЄС відбувся 23 червня 2016 року. Голоси бритинців поділилися практично порівну: за вихід країни з Євросоюзу виступили 51,9% проголосувавших, проти проголосували - 48,1%.

Підтримували таку ідею значна частина бізнесу Великобританії, незадоволена надмірною регуляцією ринку. Після виходу з союзу вони розраховують на здешевлення робочої сили, зниження невиробничих витрат і підвищення конкурентоспроможності на міжнародних ринках. Також основними противниками членства виступив електорат лейбористів, якому не подобалася ліберальна політика ЄС щодо мігрантів. Більше про Brexit, його причинах і можливих наслідках для України читайте в спецпроекті "Brexit. Уйти не прощаясь".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі