Brexit може порушити рівновагу між політичними силами в Північній Ірландії - Світ - dt.ua

Brexit загрожує порушити баланс між головними політсилами Північної Ірландії – експерт

27 лютого, 12:56 Роздрукувати

Головні юніоністські партії вже заплатили дуже високу ціну.

Багато десятиліть ситуація в Північній Ірландії визначається протистоянням католицької та протестантської громад © https://twitter.com/Independent

Brexit загрожує порушити баланс між головними політичними силами Північної Ірландії. Таку думку висловив доцент Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Віктор Константинов в матеріалі для ZN.UA.

"Багато десятиліть ситуація в Північній Ірландії визначається протистоянням католицької та протестантської громад. Перша становить основу республіканців, які виступають за об'єднання з Ірландією. Друга — юніоністи, що прагнуть за будь-яку ціну зберегти єдність із Британією", - пояснює експерт.

Експерт зауважив, що такий погляд на речі спрощений, — багато жителів Ольстера не стоять на радикальних політичних позиціях. Проте саме цей розкол був причиною численних збройних сутичок. В управлінні регіоном представлені обидві громади, і збереження балансу між їхніми головними політичними силами — важливий елемент урегулювання.

"Ходіння Демократичної юніоністської партії (ДЮП) у владу — коли вона підтримала консерваторів після дострокових виборів 2017 року і дозволила Терезі Мей сформувати кабінет меншин — мало посилити позиції ДЮП. Угода передбачала виділення додаткових субвенцій Північній Ірландії, що стало б заслугою юніоністів, а також містила гарантії жорсткого Брекзиту, при якому умови "розлучення" з ЄС були б однаковими для всіх частин Великої Британії, включно з Ольстером", - пише автор.

Константинов пояснює, що зрештою, фінансова допомога виявилася меншою від очікуваної, а Північна Ірландія — "підвішеною" між Лондоном і Брюсселем. Виникла загроза появи митного кордону в Ірландському морі, а невизначений статус кордону з Ірландією викликав невдоволення не тільки католиків, а й протестантів — електоральної бази юніоністських партій.

"Ударив Брекзит і по другій великій політсилі протестантської громади — Ольстерській юніоністській партії. Тривалий час вона підтримувала Брекзит, і це коштувало їй голосів. Перед торішніми достроковими виборами до британського парламенту лідери партії заявили про свою підтримку членства в ЄС, але цей запізнілий демарш не допоміг їй зберегти вплив. Опитування фіксують у Північній Ірландії зростання невдоволення виходом із Євросоюзу",- йдеться в матеріалі.

На думку Константинова, зростання невдоволення зміцнює позиції тих політичних сил, які від самого початку були проти виходу Британії з об'єднання. Це Альянс (що прагне дистанціюватися і від юніонізму, і від ірландського націоналізму), а також ірландські націоналісти — помірковані з Соціал-демократичної і лейбористської партії та, звісно, "Шинн Фейн" — головна сила цього флангу північноірландської політики.

"Ослаблення юніоністів, порівняно з ірландськими націоналістами, загрожує загостренням протистояння в середньостроковій перспективі", - пояснює експерт.

Читайте також: Північна Ірландія стала головною проблемою, яку Brexit приніс Британії – експерт

Докладніше про ситуацію у Північній Ірландії після виходу Британії із ЄС читайте у статті Віктора Константинова "Жертва в ім'я Брекзиту".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >