The Guardian назвала Brexit початком кінця

Поділитися
The Guardian назвала Brexit початком кінця Brexit призначено на 29 березня 2019 року © https://twitter.com/Independent
Brexit на умовах СОТ підірве британську економіку.

Прихильники Brexit часто описують його у якості конституційної версії економічної доктрини тетчеризму і повного розриву з провальною політикою минулого. Цим фанатикам вдалося переконати екс-прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона, що всенародне голосування на референдумі буде способом вирішення проблеми непредставницького характеру політики Вестмінстера, пише британське видання The Guardian.

Як тільки вони позбавилися від Кемерона, вони ввели в посаду Терезу Мей, і продовжили маневри з законом, щоб забезпечити необоротну трансформацію суспільства. Прихильники Brexit не гребували будь-якими методами досягнення цілей. Але тепер гра закінчена.

Факт в тому, що вихід з ЄС на умовах Світової організації торгівлі підірве британську економіку. Буде багато негативних наслідків заради якоїсь віддаленої вигоди. Угода Мей, в тому вигляді, в якому вона є зараз, не буде затверджена парламентом. Прем'єр попередила, що наслідки такого рішення будуть катастрофічними, оскільки закон говорить, що Сполучене Королівство покине ЄС 29 березня 2019 року. Але це можна змінити, якщо Мей запропонує новий закон, що змінює дату, і парламент проголосує за нього.

Велика Британія все ще може в односторонньому порядку скасувати Brexit. Більшість парламентаріїв розуміють, що утопічні вигоди виходу з ЄС не можуть бути досягнуті. Питання не в тому, чи будуть вони робити кроки, щоб продемонструвати свою рішучість щодо цього питання. Питання – коли. Їх мета буде полягати в тому, щоб змусити міністрів відкласти або скасувати Brexit. Мей в цей момент, якщо вона все ще буде займати пост прем'єр-міністра, зможе зробити країні послугу і скасувати цей катастрофічний Brexit. Якщо ж міністри відмовляться сприяти такому рішенню, Британія ввійду в конституційну кризу, масштаб якої затьмарить все, що відбувалося раніше.

Це ознаменує собою кінець довгого періоду партійного правління. У 2015 році Консервативна партія вперше за 23 роки отримала контроль над парламентом. Кемерон став прем'єр-міністром. Його уряд відповідав не перед парламентом, а перед консерваторами. На виборах 2017 року Мей втратила більшість у парламенті. І тоді ж вона повинна була залишити жорстку риторику щодо Brexit позаду. Замість цього Мей вирішила зробити найбільший геополітичний зсув за десятиліття. Вона допустила розкол в Консервативній партії, загострюючи ідеологічні розбіжності між "Глобальною Британією" і "Зроби Британію знову великою". В результаті Мей змогла забезпечити проходження тільки тих законопроектів, які отримали повну підтримку її партії в лещатах правих абсолютистів.

Такий спосіб роботи Вестмінстера екстремальний і дурний. Дослідження показують, що лише двоє із десяти британців вважають, що нинішня система управління державою добре справляється зі своїми основними функціями. У парламентській системі рідко можливо зайти в глухий кут. Якщо прем'єр-міністр більше не здатний здійснювати законодавчу підтримку, ця проблема вирішується шляхом проведення виборів. Якщо найближчим часом Мей оголосить вибори, безсумнівно, вона буде усунена з посади. Прем'єр-міністр опинилася в гамівній сорочці Brexit, яка стає все більш тугою. У Британії є можливість втекти з ЄС в манері Гудіні. Але для досягнення того, що здається неможливим, необхідний політик, який може собі це уявити.

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС щодо Brexit, країни Євросоюзу прийняли угоду, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації.

Зазначимо, на час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе приймати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти до бюджету організації та визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон залишатиметься членом європейського ринку та Митного союзу.

Докладніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі