Brexit без угоди з ЄС стане дуже дорогим для Британії - МВФ

Поділитися
За прогнозами Фонду, ВВП Британії зросте на 1,5% до 2019 року. Якщо Лондон підпише угоду з ЄС.

Вихід Великої Британії з Європейського союзу (Brexit) без підсумкової угоди спричинить за собою значні витрати для економіки Сполученого Королівства, та в меншій мірі, для країн ЄС, вважають експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ).

"Незважаючи на те, що Brexit в будь-якому випадку потребуватиме витрат від британської економіки, враховуючи втрату нею доступу до єдиного європейського ринку, угоду, що мінімізує наслідки введення нових мит та інших бар'єрів, найкраще захистить економічне зростання і доходи громадян Великої Британії і ЄС", - йдеться в щорічному огляді по британській економіці, підготовленому місією МВФ.

Згодом нові торгові угоди з країнами за межами ЄС можуть дещо компенсувати втрати Великої Британії. Однак малоймовірно, що ці угоди забезпечать достатні вигоди, щоб нівелювати витрати, пов'язані з виходом з ЄС. Твитнуть Поделиться

Британія повинна вийти з ЄС у березні наступного року. Згідно з прогнозом МВФ, темпи зростання британського ВВП в 2018 і 2019 роках складуть близько 1,5% за умови вчасно підписаної угоди.

"Більш безладний вихід з ЄС може призвести до значно більш несприятливого результату, особливо якщо це відбудеться без перехідного періоду, - відзначають в МВФ. - І навпаки, угода, що передбачає меншу кількість торгових бар'єрів, ніж очікується в даний час, підтримає ділове і споживча довіра, що сприятиме прискоренню зростання".

Перехідний період, договір про який вже узгоджений, дуже важливий для Лондона, так як забезпечить додатковий час для створення нових відносин між Лондоном і Брюсселем.

"Величезний масштаб залишилася роботи та обмежений час до моменту виходу Великої Британії з ЄС показують, що підготовка може виявитися незавершеної до моменту Brexit, якщо не будуть прийняті ще більш рішучих зусиль для цього", - відзначають в МВФ.

Через Brexit у відставку пішли вже кілька британських міністрів, у тому числі головний парламентер з виходу Британії Девід Девіс і попередник Ханта Борис Джонсон. Їх вважали прихильниками "жорсткого" Brexit, коли прем'єр Тереза Мей воліла "м'якого" виходу королівства з ЄС.

Нагадаємо, 12 липня уряд Терези Мей представив план виходу країни з ЄС. У документі міститься опис дій щодо реалізації виходу країни з Євросоюзу, призначеного на 29 березня 2019 року. Також британський прем'єр-міністр анонсувала оновлення Міністерства у справах Brexit. Мінфін Британії передбачив на реалізацію плану більше трьох мільярдів доларів, прораховуючи різні сценарії Brexit.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі