Бориспіль потрапив у список найгірших аеропортів року - Bloomberg

Поділитися
Бориспіль потрапив у список найгірших аеропортів року - Bloomberg Бориспіль пасе задніх у рейтингу аеропортів. © Андрій Товстиженко, DT.UA
Але експерти пояснюють, що причина не в поганих показниках, а в зростанні конкуренції на ринку.

Подорожуючи з Південно-Африканської Республіки в США з South African Airways, пасажир був невдоволений, що екран і вентиляційний отвір на його місці були зламані. Він відправив службі обслуговування клієнтів авіакомпанії злісного листа, в якому виклав подробиці свого роздратування як станом застарілого літака, так і неприємною поведінкою стюартів і стюардес. Вочевидь, це була не перша подібна скарга, з якою мала справу South African Airways. Тому що компанія дуже швидко на неї відреагувала, вибачившись і нарахувавши додаткові бонусні милі невдоволеному пасажиру. Звісно, це не перекреслить досвід кошмарного польоту. Однак, реакція південноафриканської компанії ілюструє людяність, яка рідко зустрічається в авіації, пише Bloomberg.

З цієї причини South African Airways опинилася на п'ятому місці в рейтингу найкращих авіакомпаній 2018 року за версією AirHelp - компанії, яка допомагає мандрівникам відстоювати компенсацію, якщо їхній рейс затримали чи скасували. Для того, щоб скласти найсвіжіший рейтинг, компанія використала дані першого квартала 2018 року, щоб оцінити 72 міжнародні авіалінії. В цілому рейтинг базується на трьох ключових факторах: своєчасність, якість сервісу (для оцінки AirHelp використала відгуки з великої кількості авторитетних сайтів), а також те, як авіакомпанії поводяться зі скаргами клієнтів.

"South African Airlines мають фантастичну оцінку обробки претензій", - пояснив радник AirHelp Ешлі Раітері, додавши, що південноафриканська компанія отримала 8,69 балів з можливих 10 в цьому вимірі. Крім того, у неї непогані показники своєчасності рейсів.

"Перебої в рейсах стаються. Важливо те, чи авіакомпанія готувалася до цього, щоб досвід клієнтів був менш кошмарним", - додав експерт.

Таким чином, враховуючи вище вказані критерії, AirHelp помістила в трійку найкращих авіакомпаній цього року Qatar Airways, Lufthansa, Etihad Airways, які зайняли перше, друге і третє місце відповідно. В хвості рейтинга опинилися лоукостери, такі як Ryanair чи EasyJet. Трійкою ж найгірших авіаліній першого квартала цього року компанія назвала WOW Air, Royal Jordanian Airlines і Pakistan International Airlines, які зайняли 72, 71 і 70 місце відповідно у списку із 72 авіакомпаній.

В рейтинг AirHelp серед аеропортів увійшов 141 напрямок. Критеріями теж були своєчасність, якість послуг і онлайн-відгуки клієнтів. Однак, на місце аеропорту в списку найбільше впливали перші два фактори.

"Різні аеропорти мають справу з різними проблемами", - пояснює Ешлі Раітеірі з AirHelp, нагадуючи, що Hartsfield–Jackson Atlanta нещодавно мав проблему з перебоями в електропостачанні, а аеропорти в скандинавських країнах страждають від затримок рейсів через погоду, хоча вони мають чудовий вигляд і якісний сервіс.

Тож найкращим аеропортом цього року AirHelp позначила Міжнародний аеропорт Хамад у столиці Катару. На другому і третьому місці опинилися аеропорти в Афінах і Токіо.

А от український аеропорт Бориспіль опинився аж на 135 місці із 141 можливого. Останнє місце дісталося Кувейту.

За словами Раітері, більшість авіакомпаній і аеропортів у цьогорічному рейтингу опустилися нижче не тому, що їхні показники якось погіршилися. Вся справа у збільшенні конкуренції на ринку.

"Якщо чесно, то ми спостерігаємо якраз покращення. Більшість авіакомпаній спізнилися з розумінням своєї відповідальності. Але ми бачимо, що вони почали по-іншому поводитися з пасажирами", - додала експерт.

Тим часом, у аеропорті Бориспіль розробили концепцію розвитку до 2045 року. Згідно з нею термінал "В" буде знесено. Основна ідея полягає в тому, щоб на території, де сьогодні розташовані термінали "B" і "D", створити один мега-термінал. Там буде реалізована двостороння галерея і дві злітно-посадочні смуги.

Наприкінці березня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження про реалізацію проекту будівництва швидкісної залізничної лінії між Києвом і аеропортом "Бориспіль".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі