Болтон назвав Договір про РСМД застарілим

Поділитися
Болтон назвав Договір про РСМД застарілим Болтон порівняв РСМД із ПРО © Wikimedia commons
Умови Договору виконували лише США: РФ його порушувала, а Китай та інші держави навіть не приєднувалися до нього.

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон висловив упевненість, що вихід Сполучених Штатів з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) не зможе зруйнувати систему міжнародної безпеки.

Аргументуючи свою позицію, він нагадав про вихід США з Договору про обмеження систем протиракетної оборони (ПРО) в 2001 році. Тоді медіа також називали його "наріжним каменем міжнародної безпеки", й у багатьох складалося враження, що розірвання Договору призведе до порушення стабільності.

"Тим не менш, нічого цього не сталося. Те ж саме можна сказати і щодо Договору про РСМД", - заявив Болтон у ході прес-конференції в Москві у вівторок, 23 жовтня.

Радник американського президента констатував, що Договору про РСМД дотримувалися лише США, так як Росія порушувала умови, а Китай та інші держави до нього навіть не приєднувалися.

"Тільки одна країна виконувала всі зобов'язання за Договором РСМД... Давайте подивимося на реальну ситуацію: Договір порушувався, Договір застарів, і він не охоплює абсолютно всі зацікавлені сторони", - пояснив Болтон.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести сша з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує його.

В РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною".

Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.

У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі