Йосип Сталін - Близько 45% росіян вважають виправданими жертви епохи Сталіна - Світ - dt.ua

Близько 45% росіян вважають виправданими жертви епохи Сталіна

31 березня, 2015, 13:00 Роздрукувати

Третина росіян "поважають" цього керівника СРСР.

Близько третини жителів Росії підтримують ідею встановлення пам'ятника Сталіну © sudak.pro

Мешканці Росії все більш позитивно сприймають радянського лідера Йосипа Сталіна, свідчать дані "Левада-центру".

Зараз третина росіян ставляться до нього з повагою, хоча три роки тому таких було лише 21%, пише "Ведомости". Смерть Сталіна "втратою великого вождя і вчителя" в 2010-2013 вважали 18-19% респондентів, а в 2015-м - 24%.

На питання, чи були виправдані жертви, яких зазнав радянський народ в сталінську епоху, "великими цілями і результатами, досягнутими у найкоротший термін", позитивну відповідь дали 45% опитаних, хоча в 2012 році таких було майже вдвічі менше (25%). Кількість людей, які вважають, що жертви нічим не можна виправдати, зменшується.

Крім того, якщо в 2010-му році ідею встановлення пам'ятника Сталіну схвалювали 24%, то в 2015-му таких нарахували вже 37%.

Більшість росіян пов'язують ім'я Сталіна з терором, але з нульових років спостерігатися тенденція зростання позитивних оцінок, пік яких зафіксували у 2014 рік, коментує ситуацію заступник директора "Левада-центру" Олексій Гражданкін.

Він зазначає, що тоді середній російський обиватель був більше стурбований подіями в Україні, які, на його думку, призвели до руйнівних наслідків. Масова свідомість росіян негуманна і вони готові принести в жертву інтереси меншості заради консервації поточного стану речей і стабільності, зазначає соціолог.

Сталін не користується всенародною любов'ю, але він сприймається як найбільш прийнятна в нинішній ситуації фігура, каже Гражданкін, адже росіяни як і раніше готові йти на конфлікт із зовнішнім світом і бачать навколо себе ворогів.

Соціологи підкреслюють, що краще всього сприймає Сталіна погано освічене населення, що живе в селах і малих містах, і літні люди (молодим радянський вождь байдужий). Найгірше ставляться до нього люди середнього віку і благополучне населення великих міст, наприклад, жителі Москви.

Січневий опитування "Левади-Центру" показав, що половина росіян позитивно оцінюють роль Сталіна в історії Росії.

стлн опрс
Ведомости

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >