Біженці в Італії бояться депортацій після виборів - The Guardian

Поділитися
Біженці в Італії бояться депортацій після виборів - The Guardian Біженці бояться, що їх видворять з Італії. © Angelika Warmuth / dpa / Global Look
Люди намагаються продовжити дію дозволу на проживання і отримати статус біженця до того, як новий італійський уряд і парламент запрацюють.

Коли телеведучий в понеділок вранці говорив в ефірі про результати парламентських виборів в Італії, Зак не міг заснути. Він тижнями ніяк не міг заспокоїтися з того моменту, коли неофашисти застрелили шістьох африканців у місті Мачерата, а лідери праворадикальних партій пообіцяли видворити 600 тисяч мігрантів з країни, якщо переможуть.

17-річний Зак приїхав у Італію з Гамбії і живе в таборі для неповнолітніх в місті Катенанова на Сицилії. Він пройшов важкий морський шлях у дерев'яному човні від узбережжя Лівії і чекає місяцями на рішення про його статус біженця. На тілі хлопця шрами, які лишилися після 8 місяців побиття і тортур в Лівії. Його батько - гамбієць, мати - сенегалка. В Сенегалі Зака змушували відвідувати мусульманську школу. Почуваючись позбавленим волі, він вирішив тікати.

І рано вранці у понеділок найгірший кошмар хлопця став реальністю, - пише The Guardian, нагадуючи, що антиімігрантська коаліція правих партій Італії набрала 37% голосів. Цього не достатньо, щоб сформувати уряд, але достатньо, щоб вести переговори з іншими політичними силами з сильної позиції. Зак боїться, що він ніколи не отримає документи і буде депортований.

"Я стежив за виборчою кампанією в Італії дуже ретельно. І майже всі партії, особливо праві, такі як "Ліга", звинувачують нас у своїх економінчих проблемах і погрожують депортувати нас. На Сицилії безробіття серед молоді - 57%, але ніхто не говорить про це. Політики кажуть, що головна проблема - це мігранти, і італійський народ вірить", - каже Зак.

В останні місяці кількість людей біля відділків поліції по всій Італії в очікуванні поновлення дозволів на проживання помножилася. Чиновники, відповідальні за цю роботу, завалені заявками аж до літа. Багато заявників бояться, що новий уряд видворить їх в рідні країни до того, як у них з'явиться шанс отримати нові дозволи.

Слах Мсалем з Тунісу приїхав на острів Лампедуза в лютому 2011 року як неповнолітній без супроводу. Тунісців в Італії розглядають як економічних мігрантів, а тому вони під ризиком видворення.

"Я знаю, що це відбудеться не просто зараз. Можливо через місяці, але це станеться", - каже 21-річний Мсалем.

"Реєстрація в поліції призначена на 18 червня. Я не знаю, що станеться до того часу. Якщо мене зупинять без документів, мене відправлять у відділок поліції. І я боюся, що мене відішлють назад в Туніс", - додав він.

"Страх, породжений пропагандою італійських правих серед мігрантів, особливо неповнолітніх, не можна пробачити. Так не можна. Це просто ж хлопці, а вони їх залякують до смерті", - сказала виданню італійська волонтерка Агата Ронсівалле.

Перекладач з Бангладешу, який працює в головному відділенні поліції Сицилії і живе в Італії вже 18 років, каже, що після виборів серед біженців і мігрантів панує відчуття кошмару.

"Коли іммігранти приходять в головне управління поліції, вони з острахом просять інформацію і пояснення щодо заяв правих. Вони питають мене, чи правда будуть видворені 600 тисяч мігрантів, чи буде змінений закон з метою скоротити нинішні можливості. Вони бояться, приміром, що медичне обслуговування буде недоступне для тих, у кого немає документів. Чесно, я не знаю, як відповісти на ці питання", - сказав перекладач.

Мігранти звертаються до юристів з проханням знайти рішення, яке дозволить їм лишитися.

"Вони приходять до мене в офіс кожного дня. Вони буквально нажахані. Більшість з них походять з регіону Магреб, а тому вважаються економічними мігрантами і мають менше можливостей отримати біженство", - пояснив юрист з Палермо Джетано Паскуаліно.

Переговори про формування нового уряду будуть тривати тижні, якщо не місяці. Тож італійські праві ще не скоро зможуть висувати законодавчі ініціативи. Деякі експерти кажуть, що існує інша важлива перешкода для видворення мігрантів - брак на це коштів. Депортації вже обійшлися італійським платникам податків у мільйони євро.

"Насправді ні у Італії, ні у Європи немає економічної і політичної сили відіслати мігрантів додому", - сказав член асоціації Borderline Sicily Альберто Біондо.

Він додав, що крім грошей потрібні ще й двосторонні політичні угоди між країнами, щоб можна було відправити іноземців додому.

За проміжними результатами позачергових парламентських виборів, правляча Демократична партія набирає менше 20% голосів виборців. У той же час, праві популісти та євроскептики з Коаліції Сильвіо Берлусконі та "Руху п'яти зірок" отримують більшість місць в обох палатах італійського парламенту.

Демократи вже дали зрозуміти, що з таким результатом перейдуть в опозицію.

Детальніше про результати виборів в Італії читайте у статті Костянтина Федоренка "Італія: фірмова поствиборна невизначеність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі