Біженці опинилися в скруті через небажання Росії приймати їх назад зі Скандинавії - Bloomberg

Поділитися
Біженці опинилися в скруті через небажання Росії приймати їх назад зі Скандинавії - Bloomberg Фінляндія і Норвегія виганяє біженців назад в Росію. Ілюстрація © Angelika Warmuth / dpa / Global Look
Суперечка щодо повернення біженців триває на дипломатичному рівні.

Близько двох тисяч біженців, які дісталися до скандинавських країн через територію Росії, опинилися в тяжкому становищі. Назріває міжнародний дипломатичний скандал, оскільки Норвегія і Фінляндія намагається депортувати нелегальних мігрантів назад в РФ.

Про це повідомляє Bloomberg. В Хельсінкі вчора заявили, що близько тисячі біженців потрапили на фінську територію через Росію впродовж останіх місяців. А в Осло оголосили про 700 мігрантів, які спробували перетнути кордон країни на північному кордоні, який межує з РФ.
"Це нове явище і Фінляндія хоче діяти негайно", - сказав фінський міністр внутрішніх справ Петтері Орпо на прес-конференції в в Хельсінкі.

Суперечка скандинавських країн з РФ поки не афішується. Однак розмова на дипломатичному рівні триває. Зокрема, завтра, в п'ятницю, питання повернення біженців на російську територію обговорять фінський і російський прем'єр-міністри під час зустрічі в Санкт-Петербурзі. Фінська сторона запевняє, що не може прийняти нелегальних мігрантів з Близького Сходу, оскільки вони вже жили у Росії цілком безпечно. А враховуючи досвід відносин з РФ у минулому, Хельсінкі хочуть вирішити цю проблему напряму з Москвою і не залучати до суперечки інші країни Шенгенської зони.

В Норвегії міністр закордонних справ Берге Бренде теж пояснив, що Осло веде "конструктивний" дипломатичний діалог з російською стороною про повернення біженців. І поки що немає причин здіймати "бурю в склянці".

В цей же час Швеція має намір депортувати 80 тисяч біженців. Це буде стосуватися тих, чиї запити на надання притулку були відхилені.

Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі