Більшість жителів Криму не хотіли анексії російськими військами – WP - Світ - dt.ua

Більшість жителів Криму не хотіли анексії російськими військами – WP

7 грудня, 2015, 18:51 Роздрукувати

Ідентичність кримчан дуже не проста і заплутана, але вона здебільшого не передбачає однозначної лояльності до Росії.

До 2014 року кримчани не хотіли відділення від України. Ілюстрація © nocens.ru

 Окупований російськими військами Крим лишається без електропостачання вже кілька тижнів і в Україні немає законних зобов'язань забезпечувати захоплену територію енергією. Але відмова Києва постачати електричний струм на півострів потенційно може відштовхнути жителів Криму від української сторони.

З іншого боку, якщо Росія матиме вигляд неспроможної забезпечити такі базові потреби, як енергетична стабільність, анексованій території, тоді популярність ідеї повернення в склад України може зрости. Щоб щось передбачити варто спробувати зрозуміти, як себе ідентифікують кримчани у питанні національної і територіальної приналежності.

Про це на сторінках Washington Post пише аспірант Лондонської школи економіки Елеонор Нотт. Вона зауважує, що більшість дослідників схильні вважати, що Кримський півострів здебільшого заселений етнічними росіянами. Тому їхня прихильність до окупації повинна бути очевидна. Але насправді все не так просто.

Автор пише, що в 2012-2013 році провела опитування в Сімферополі, щоб зрозуміти, що означає "бути росіянином в Криму". Опираючись на відповіді респондентів дослідниця виділила п'ять ідентичностей: кримчани, політичні українці, етнічні українці, дискриміновані росіяни і етнічні росіяни.

"Дискриміновані росіяни" яро наполягали на своїй етнічній і культурній приналежності до народу Росії і підтримували приєднання до сусідньої країни. Вони вважали, що проукраїнський курс України їх принижує і становить для них загрозу. Такі люди часто ставали членами проросійських рухів і в 2014 році підтримали окупацію.

Група етнічних росіян заперечували, що Україна їх хоч якось дискримінувала. Вони були не проти жити в Україні.

Кримчани вважали себе окремим "народом" на території Криму. Вони одночасно ідентифікували себе і з українцями, і з росіянами. Часто вони походили зі змішаних сімей. Тому, на їхню думку, Крим водночас був частиною і України, і Росії.

"Політичні українці" відчували зв'язок з материковою Україною. Багато з них називали батьків етнічними росіянами, але Росія для них була "закордоном". Такі люди сумнівалися, що етнічна приналежність якось може вплинути на їхній добробут, оскільки в Росії і Україні живеться не дуже легко.

Етнічні українці твердо говорили про свою культурну і етнічну приналежність, оскільки народилися в інших регіонах країни. Окрім них усі інші групи опитаних називали рідною мовою російську. Але на той час усі, хто відповідав на питання дослідниці, запевняв, що не має російського паспорта, не можуть чи не хочуть його отримати.

Лише "дискриміновані росіяни" говорили, що хотіли б бути громадянами РФ, але не могли цього добитися. Решта ж не вважала за потрібне мати російське громадянство і не бачили жодних привілеїв, які б воно давало.

"Ніхто з тих, кого я опитала, не хотіли відділися від України і приєднатися до Росії. Навіть група "дискримінованих росіян" підтримували територіальну цілісність, порушення якої вони асоціювали з кровопролиттям і катаклізмом. Я не знайшла жодного мешканця Криму, який ідентифікував себе в першу чергу як росіянина. Всі мої респонденти вважали Україну легітимної і хотіли лишатися в її складі", - пише Нотт.

Раніше повідомлялося, що голова меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров розраховує на вихід окупантів з Криму до 2018 року. При цьому він зазначив, що з 33 членів Меджлісу в Криму російські окупанти змогли підкупити тільки чотирьох.

За інформацією ZN.UA лідери Меджлісу кримськотатарського народу направили міністру енергетики РФ Олександру Новаку лист зі списком політв'язнів, звільнення яких було поставлено умовою відновлення енергопостачання Криму.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Андрей Андреев Андрей Андреев 11 грудня, 10:02 чушь полная. если бы не хотели, то сегодня не было бы той ситуации, которую имеет Украина. крым был бы в Украине и дальше, не было бы войни, около 10 000 украинцев были бы живы. теперь, когда два года это быдло пожило под рашкой и им не понравилось, начались пробы откатить все назад и представить это как не желание и не хотение. все вы хотели, все вы туда стремились. когда крым вернется на родину, в Украину, всем руским ватникам с рускими паспортами придется покинуть крым в их любимую рашку, как изначально было сказано Президентом Порошенко. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >