Більшість жителів Ізраїлю вважають ЄС швидше ворогом, ніж другом – Haaretz

Поділитися
Більшість жителів Ізраїлю вважають ЄС швидше ворогом, ніж другом – Haaretz © Европейская служба внешних связей
Росію вважають головним союзником після США, а 41% ізраїльтян не хочуть їздити в арабські країни.

Більшість ізраїльтян вважають Європейський союз конкурентним, а не дружнім по відношенню до Ізраїлю, згідно з новим опитуванням, проведеним за замовленням аналітичного центру зовнішньої політики. Половина респондентів заявили, що вважають ЄС "швидше ворогом", тоді як лише 18% вважають його "швидше другом". У 27% не було жодної думки з цього питання, передає Haaretz.

Серед опитаних ізраїльтян-євреїв цей розрив ще ширше: 61% негативно ставляться до ЄС, тоді як тільки 16% вважають його дружньою організацією. Думки ізраїльтян-арабів розділилися: 27% респондентів сказали, що ЄС "скоріше друг", а 25% вважають союз "швидше ворогом". Майже у половини не було відповіді на це питання.

23% заявили, що Ізраїль більше відноситься до Європі, а 28% респондентів вважають країну близькосхідною, а 22% сказали, що країна належить до Середземноморського басейну.

Відповідаючи на питання про те, якому зовнішньополітичному питанню Ізраїль повинен приділяти пріоритетну увагу, 25% респондентів відповіли, що ізраїльсько-палестинського конфлікту та розвитку зв'язків з поміркованими арабськими державами, 22% зазначили, що слід приділяти увагу делегітимізації і бойкоту Ізраїлю, 20% назвали поліпшення відносин з РФ. Загроза Ірану виявилася п'ятою – лише 19% вважають її найважливішою. Тільки 17% сказали, що розвиток зв'язків з Європою повинен стати одним з головних пріоритетів зовнішньої політики Ізраїлю.

Відносини між ЄС та Ізраїлем довгий час були пов'язані з напруженістю, оскільки між сторонами є розбіжності в питаннях іранської ядерної угоди, ізраїльсько-палестинського конфлікту та ізраїльських поселень на Західному березі річки Йордан.

Згідно з опитуванням, ізраїльтяни вважають Росію "найважливішою країною" після США, за якою слідують Німеччина, Велика Британія, Китай, Франція і Єгипет.

Переважна більшість (70%) ізраїльтян вважають, що в рамках ЄС Ізраїль повинен розвивати більш тісні зв'язки з Великою Британією, Францією і Німеччиною. Тільки 7% воліли, щоб їх уряд прагнув поліпшити відносини з Вишеградською групою, куди входять Угорщина, Чехія, Польща та Словаччина.

Майже 70 відсотків респондентів вважають, що "регіональне співробітництво між Ізраїлем та іншими країнами на Близькому Сході" можливо, а 19% вважають це неможливим.

На питання про те, яку арабську країну вони найбільше хотіли б відвідати, якщо б у неї були "нормальні" відносини з Ізраїлем, багато з 41% сказали, що вони не зацікавлені у відвідуванні будь-якої арабської країни. Ще 13% заявили, що хотіли б відвідати Об'єднані Арабські Емірати, а 12% хочуть поїхати в Єгипет, 8% - в Йорданії, і 6% у Ліван або Саудівської Аравії.

У Ізраїлю є дипломатичні відносини з Єгиптом і Йорданією, хоча стосунки на рівні простих громадян залишаються холодними. Це питання поставили соціологи після того, як міністр культури і спорту Ізраїлю Мірі Регев вперше здійснив державний візит в ОАЕ на турнір з дзюдо, де ізраїльським спортсменам також вперше вдалося показати свій національний прапор.

Опитування також показало, що більшість арабських ізраїльтян (60%) вважають, що спірний закон про єврейську державу негативно позначиться на зовнішній політиці Ізраїлю. Серед ізраїльтян-євреїв тільки 38% вважають, що це так. 5% ізраїльтян-арабів і 13% євреїв респондентів заявили, що закон матиме позитивний вплив на зовнішні відносини Ізраїлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі