Наслідки аборту - Більшість жінок відчувають полегшення і радість після аборту – дослідження - Світ - dt.ua

Більшість жінок після аборту відчувають полегшення і щастя – дослідження

14 січня, 14:53 Роздрукувати

Відразу після аборту понад 95 відсотків жінок заявили, що прийняли правильне рішення. Кількість збільшилася до 99 відсотків протягом п'яти років.

В групах, які виступають проти абортів, заведено вважати, що жінки, які хочуть перервати вагітність, можуть страждати від депресії, тривоги та жалю. Але нове дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) припускає, що це твердження може бути помилковим, пише Еббі Хаглаг. Дослідження, яке опубліковано в журналі Social Science and Medicine, як стверджують його автори, спрямоване на розкриття складних питань навколо репродуктивного здоров'я жінок.

В цьому конкретному проєкті дослідники використовували дані Turnaway - широкомасштабного опитування тисячі жінок з клінік проведення абортів в США, в якому були враховані ті емоції, які жінки відчували після аборту. Всіх 667 жінок, родом з 20 різних штатів, попросили поділитися своїми емоціями через тиждень після переривання вагітності, а потім кожні шість місяців протягом п'яти років.

Відразу після аборту понад 95 відсотків жінок заявили, що прийняли правильне рішення - кількість збільшилася до 99 відсотків протягом п'яти років.

Крім вкрай низького рівня жалю, деякі жінки висловлювали додаткові негативні почуття, такі як гнів, вина або смуток. Через тиждень після аборту 51 відсоток жінок повідомили, що відчувають в основному позитивні емоції (полегшення і щастя), а ще 20 відсотків повідомили, що відчувають мало негативних емоцій або взагалі не відчувають їх.

Через п'ять років 84 відсотки жінок повідомили, що відчувають або всі позитивні емоції, або не відчувають жодних емоцій, в той час як тільки шість відсотків опитаних повідомили в основному про негативні емоції.

Більш ніж половина респонденток повідомили, що прийняття рішення про аборт було "дуже або дещо складним". Ця група повідомила про вищі рівні негативних емоцій відразу після процедури, ніж ті, хто не вважає це рішення важким.

Читайте також: У світі щорічно роблять 25 мільйонів підпільних абортів – ВООЗ

Дослідження узгоджується з більш ранніми дослідженнями з цієї теми, які також виявили або мало, або "немає доказів" того, що аборти сприяють проблемам психічного здоров'я.

Більшість абортів у США виконуються до 21 тижня.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >