Більше половини росіян шкодують через розпад СРСР

Поділитися
Більше половини росіян шкодують через розпад СРСР Росіяни шкодують, що СРСР розпався, через "втрату відчуття приналежності до великої країни", хоча Росія теж не маленька.
Більшість переконана, що це сталося через зовнішню "змову" або тогочасних лідерів радянських республік.

В Росії 56% жителів шкодують, що СРСР розпався. При цьому вони пояснюють, що це пов'язано з розвалом спільної економічної системи і втратою відчуття приналежності до великої держави. Однак повернення радянської імперії у її старому вигляді хотіли б лише 12%.

На це, як пише Gazeta Wyborcza, вказують результати останнього опитування, проведеного "Левада Центром" з нагоди 25-ї річниці розпаду Радянського Союзу.

29% росіян також переконані, що це сталося через "безвідповідальну і безпідставну змову" тогочасних лідерів України, Білорусі і Росії: Леоніда Кравчука, Станіслава Шушкевича і Бориса Єльцина. Ще 23% опитаних відповіли, що СРСР розпався через "ворожу змову" закордоном, а 21% - відповіли, що причина у народному невдоволенні роботою Михайла Горбачова і його оточення".

Серед інших причин росіяни також назвали надмірні витрати на армію і озброєння, амбіції еліт в республіках, а також остаточне вичерпання ідеологічної ваги комунізму".

В цей же час, кількість росіян, які не шкодують, що СРСР розпався, зменшилася. Зараз про це дослідникам "Левада Центру" сказали 28% опитаних, хоча в 2015 році таких людей було 37%. Більше половини росіян переконані, що розпаду союзу можна було уникнути. А п'ята частина опитаних сказали, що "не знають", чи можна було зберегти комуністичну імперію.

Відповідаючи на питання про форму відносин між колишніми радянськими республіками росіяни найчастіше кажуть, що це повинно бути більш тісний союз кількох бажаючих цього країн (25%). Трохи менше (21%) вважає, що всі колишні країни СРСР повинні об'єднатися знову в організацію на зразок Євросоюзу. Лише 13% росіян задоволені тим, що країни СРСР тепер незалежні.

"Левада Центр" провів опитування з 18 до 21 листопада. В ньому взяли участь 1600 людей в 48 регіонах Росії.

Раніше видання The Economist писало, що Кремль зачарований СРСР через нездатність впоратися з сучасністю. В російській історії було багато прикладів політиків, мислителів і ідеологів, які намагалися повернути країну в ту точку історії, в якій, на їхню думку, вона зробила неправильний поворот. Нехтування реальністю і нездатність впоратися із сучасністю не йшли на користь країні.

Раніше видання New York Times писало, що нова Холодна війна не почалася, але Путіну подобається псувати чужі плани. Низка кіберстратегів і молодих дипломатів скаржаться впродовж останніх дев'яти місяців, що нездатність накреслити межі дозволеного заохотила Путіна з'ясувати, що ще він може зробити, особливо в часи політичного переходу в США.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі