Батьки солдатів по всій Росії отримують повідомлення від синів про "відправку в Луганськ"

Поділитися
Батьки солдатів по всій Росії отримують повідомлення від синів про "відправку в Луганськ" Батьки солдатів по всій Росії повідомляють про відправлення синів на Донбас (ілюстрація) © peacekeeper.ru
В комітет солдатських матерів стали надходити "непрямі скарги батьків солдатів строкової служби з усієї Росії", яким сини розповідають про те, що їм обіцяють "відправку в Луганськ".

В російські правозахисні організації все частіше надходять звернення від батьків, чиї сини відправлені в Ростовську область і перестали виходити на зв'язок.

Як повідомляє російське інформагентство РБК, заяви надходять з Кубані, з Дагестану, Астрахані, Чечні, Ставропілля, Магнітогорськ. При цьому, інформація стосується і строковиків та контрактників.

В сім'ях солдатів побоюються, що їхні сини вже в Україні. Правозахисники почали складати списки імовірно загиблих і зниклих без вісті.

Як повідомив член президентської ради з прав людини Сергій Кривенко, в раду "стали надходити звернення від інших батьків строковиків та контрактників, спрямованих на навчання в Ростовську область". Батьки побоюються, що їх переправили з наміром перекинути в Україну. За словами Кривенко, є заяви з Кубані, Дагестану, Астрахані. "Поки немає звернень з Москви, але є - з Санкт-Петербурга", - уточнює правозахисник.

Відповідальний секретар Союзу комітетів солдатських матерів Валентина Мельникова каже, що з початку тижня в комітет почали надходити "непрямі скарги батьків солдатів строкової служби з усієї Росії", яким сини розповідають про те, що їм обіцяють "відправку в Луганськ".

26 серпня лист Мельникової направила мешканка Магнітогорська Олена Косаченко. Вона розповіла, що її син, 19-річний Віталій Коровін, який проходив строкову службу в Рязанській області, у 137-му гвардійському парашутно-десантному полку, в кінці липня був переведений у військову частину, дислоковану біля селища Гуково Ростовської області (КПП на кордоні з Україною, де знаходяться спостерігачі ОБСЄ). 26 серпня Віталій зателефонував матері і, за її словами, сказав, що їх командир "зібрав 50 строковиків і сказав: тепер ви всі у мене контрактники, якщо не підпишете папери, я сам все за вас підпишу". 24 серпня, запевняє Косаченко, її син теж зв'язувався з нею і повідомив, що "у всіх зібрали бирки і номерки на випадок пропажі без вісті або смерті". Тепер вона боїться, що її сина відправлять воювати в Україну.

За словами Кривенко, в кінці минулого тижня від комітету солдатських матерів Ставропольського краю надійшов список загиблих військовослужбовців з 18-ї мотострілецької бригади, дислокованої у населеному пункті Шалі (Чеченська республіка). Як повідомила Кривенко голова комітету солдатських матерів Людмила Богатенкова, на початку серпня частина цієї бригади перекинули в Ростовську область на навчання. Потім з'ясувалося, що дев'ять осіб загинули. "Цей список справляв враження, - каже Кривенко. - Там були імена, прізвища, військові звання. В понеділок ми цей список направили до Слідчого комітету Росії з проханням перевірити цю інформацію, відповіді поки що не отримали".

Богатенкова розповіла, що нею сформований ще й великий список з 400 осіб: в ньому поранені й убиті жителі Північно-Кавказького округу. Дані за списком, каже Богатенкова, їй давали неофіційні джерела, назвати які вона не може. Частина списку - а саме, прізвища дев'ятьох військовослужбовців з 18-ї мотострілецької бригади - Богатенкова направила в президентська рада з прав людини. У Міноборони повну, ні коротку версію списку Богатенкова поки відправляти не стала: "Давайте розберемося з першими дев'ятьма загиблими, а потім поступово зрозуміємо, що з іншими". За словами Богатенковой, в її списку "дев'ять загиблих бійців 18-ї мотострілецької бригади, загиблих в Ростовській області в період до 11 серпня".

"До тих пір, поки список не буде офіційно направлений в Міноборони, його немає сенсу коментувати", - вважає Мельникова.

За запевненням Кривенко, рада з прав людини поки не буде робити офіційних заяв на цю тему: "Ми поки систематизуємо й аналізуємо інформацію, що надходить практично з усієї Росії".

Обережно коментує ситуацію уповноважена з прав людини в Росії Елла Памфілова. "Ніяких заяв я робити не буду, - заявила Памфілова. - Зараз мої експерти сидять і вивчають ситуацію, після аналізу експертів ми подивимося, що до чого. Поки метушитися не будемо, подивимося, що нас стосується. Ми зараз думаємо, яким чином доцільно реагувати на ситуацію".

У прес-службі Міністерства оборони РБК відмовилися дати оперативний коментар, запропонувавши надіслати письмовий запит. Співробітник прес-служби додав, що офіційний коментар, "коли він буде", обов'язково "поширять в ЗМІ". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі