Бангладеш і М'янма домовилися про повернення біженців-рохінджа на батьківщину

Поділитися
Бангладеш і М'янма домовилися про повернення біженців-рохінджа на батьківщину Біженці-рохінджа повернуться на батьківщину. Бангладеш і М'янма підписали відповідну угоду. © Twitter/عبدالهادي عبدالرضا
Угода була здійснена через міжнародний тиск на М'янму, який неухильно зростає.

Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн, повідомляє Al jazeera.

Міністерство закордонних справ М'янми підтвердило підписання угоди в четвер, не повідомляючи подальших подробиць.

"Ми готові повернути їх якомога швидше після того, як Бангладеш відправить нам ці форми", - заявив Мітін Кайінг, постійний секретар при міністерстві імміграції М'янми, маючи на увазі реєстраційні форми з особистими даними, які Рохінджа мають заповнити перед репатріацією.

Джерела повідомили телеканалу, що ця угода була здійснена через міжнародний тиск на М'янму, який неухильно зростає.

"Для М'янми це дуже важливо, тому що видно якийсь прогрес в кризі з біженцями-рохінджа", - сказано в повідомленні.

Ця угода стала можливою після того, як лідер М'янми Аун Сан Су Чжі зустрілася з міністром закордонних справ Бангладеш, щоб вирішити одну із найсерйозніших криз з біженцями в наш час.

М'янма розраховує почати приймати біженців назад протягом двох місяців після підписання документа. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. Країни, як очікується, сформують робочу групу на рівні перших заступників голів МЗС, але до участі гуманітарних організацій ООН в М'янмі ставляться насторожено, відмовляючись від юридично зобов'язуючих домовленостей.

Ситуація на території м"янманського західного штату Ракхайн, де компактно проживають мусульмани народності рохінджа, різко загострилася 25 серпня, коли сотні бойовиків руху "Араканская армія порятунку рохінджа" напали на 30 опорних пунктів поліції. Загинули кілька сотень людей. В результаті дій сил безпеки М'янми понад півмільйона рохінджа стали біженцями в сусідній Бангладеш. З серпня у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії в М'янмі, які США на цьому тижні назвали "етнічною чисткою". Влада М'янми заявляла, що в районах компактного проживання рохінджа йде гуманітарна операція.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі