Азовська агресія Кремля спрямована на дестабілізацію України - Chatham House

Поділитися
Азовська агресія Кремля спрямована на дестабілізацію України - Chatham House Росія перейшла від провокацій до прямих військових дій на морі не випадково © https://tsn.ua/
Останні події в Азовському морі є прямою ескалацією ситуації з боку Росії.

Російська агресія в Азовському морі - це всього лише частина довгострокових зусиль Кремля, спрямованих на внесення дестабілізації до України та посилення контролю над окупованим Кримом, йдеться у статті лондонського Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House, передає "Укрінформ".

"Недавній обстріл українських кораблів є частиною довгострокових спроб Кремля дестабілізувати Україну і зміцнити контроль над Кримом", - пише дослідник Матьє Булега.

Останні події в Азовському морі, констатує автор, є пряма ескалація ситуації з боку Росії, яка спочатку вдавалася до численних провокацій у морському і повітряному просторі, а перейшла до відкритих військових дій проти українських кораблів.

"Здійснення тиску військовим шляхом на українські засоби в Азовському морі сприяє реалізації довгострокової стратегії Кремля утримувати Україну політично слабкою і розділеною, особливо напередодні президентських виборів у березні 2019 року. Провокації на море сприяють деморалізації українських Збройних сил та представників сектору безпеки, які будуть ключовими учасниками виборчого циклу у наступному році", - вважає автор статті.

Також, наголошується у публікації, дані елементи є частиною ще однієї, більш широкої стратегії Кремля, спрямованої на перетворення Чорного моря на "російське озеро". У той же час варіанти протидії у даній ситуації для України обмежені.

"Військове становище навряд чи зможе запобігти подальшим російським провокаціям", - вважає дослідник.

Chatham House у якості кроків у відповідь на ескалацію Росією обстановки рекомендує посилювати військову присутність не тільки безпосередньо на морі, але і розвивати берегову оборону, включаючи системи ППО.

Читайте також: Прем'єр-ліга: "Ворскла" мінімально обіграла "Зорю"

Раніше президент США Дональд Трамп прокоментував російський напад на українські кораблі, зазначивши, що він йому "не подобається". Сенатор США Роберт Менендес зажадав від президента негайно надати Україні додаткову військову допомогу.

Як повідомлялося, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. За проект закону про запровадження воєнного стану з 28 листопада проголосували 276 народних депутатів. Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені у повну бойову готовність, в море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Опівночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання РНБО, на якому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану. Рада розпочала розгляд цього питання на позачерговому засіданні в понеділок. Своїм указом Порошенко вводить воєнний стан на всій території України з 9:00 ранку 28 листопада на 30 днів. Він також виключив перенесення президентських виборів через воєнний стан. Проте, в нинішньому проекті указу президента, опублікованому на сайті Ради, є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Разом з тим, на екстреному засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі