Австрія підтримує будівництво "Північного потоку-2" — Ъ

Поділитися
Австрія підтримує будівництво "Північного потоку-2" — Ъ Віце-канцлер Австрії дав зрозуміти, що проблеми носять «не юридичний, а політичний» характер
Австрія має намір докласти всі зусилля для реалізації проекту газопроводу.

У середу, 3 лютого, віце-канцлер і міністр економіки, науки і наукових досліджень Австрії Райнхольд Міттерленер првоел зустріч з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим, в ході якої обговорювався проект газопроводу "Північний потік-2", передає з посиланням на власні джерела видання "Коммерсантъ".

Австрійська компанія OMV, найбільшим акціонером якої є держава, що бере участь в даному проекті з часткою 10%, як і англо-голландська Shell, німецькі E. On і Wintershall і французька Engie.

За інформацією "Ъ", Міттерленер запевнив Медведєва, що Австрія зробить всі зусилля, щоб сприяти реалізації проекту. У той же час він визнав, що можуть виникнути дві перешкоди: опір Польщі і "політичні погляди Євросоюзу і відмінності в підходах окремих країн ЄС". При цьому віце-канцлер Австрії дав зрозуміти, що проблеми носять "не юридичний, а політичний характер, так як ряд країн Євросоюзу побоюється збільшення своєї залежності від РФ.

"Мова йде не про правові, а про політичні занепокоєння низки країн ЄС: не підсилюємо ми таким чином залежність (від Росії- ред)? Я ж вважаю, що саме взаємозалежність є відповіддю на питання (про гарантії- ред.) безпеки. Якщо сторони залежать одна від одної, це непогано. Це дозволяє впливати на рішення партнерів і виробляти компроміси... Так що в цілому в цій сфері (енергетики- ред.) я бачу для нас хороші можливості зміцнення співробітництва", - сказав Міттерленер.

Він додав, що позиція Фінляндії по "Північному потоку-2" "не буде великою проблемою".

1 лютого український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна подала позов в секретаріат Енергетичного співтовариства щодо "Північного потоку-2". Глава уряду України зазначив, що разом з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо вони "дали чіткий сигнал усім нашим європейським партнерам і світовій спільноті, що цей проект повинен бути не просто переглянутий, а фактично припинений".

На початку вересня 2015 року "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2" вартістю 9,9 млрд евро. Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2". Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.

DT.UA у підсумках свого проекту "Викрадення Європи" писало, що небажання розлучатися з тіньовими мільйонами російських багатіїв, широко поширений антиамериканізм і євроскептицизм, а також нелюбов до НАТО роблять партнером Кремля в реалізації його інтересів у Європі ще й Австрію.

Детальніше про проросійську позицію Австрії читайте в статті Володимира Кравченка "Австрія. Рай в двох годинах від війни" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі