Австралія перетворюється в "нову Грецію" черз борги і спад економіки Китаю - The Telegraph

Поділитися
Австралія перетворюється в "нову Грецію" черз борги і спад економіки Китаю - The Telegraph У Австралії немає достаточногых запасів валютних резервів на подолання проблеми спаду цін
Колись успішна у сфері видобутку залізної руди країна стоїть перед обличям кризи через падіння цін на сировинні товари.

Австралія переживає товарний "бум", але разом із тим стоїть перед обличчям зростаючих боргів і впливу економічного спаду в Китаї, пише видання The Telegraph.

У минулому місяці Джина Райнхарт, найбагатша людина Австралії і власниця австралійської залізорудної компанії Hancock Prospecting, пережила неприємний шок. Їй доведеться вирішити чи знизити оплату праці її працівників в Західній Австралії або зіткнутися з необхідністю звільнити їх у майбутньому.

Райнхарт, чия сім'я накопичила величезні багатства від видобутку залізної руди, спостерігає скорочення її фінансів, оскільки ціни на сировинні товари почали невблаганно знижуватися ще в минулому році. За оцінками австралійського гірничодобувного магната, вона втратила до $ 11 млрд (£7 млрд) з її загального стану, яке оцінювалося у близько $ 30 млрд.

"Ці колосальні втрати є симптомом більш широкої економічної проблеми, з якою в даний час стикається Австралія, яка протягом багатьох років була відома як країна-щасливчик через її природні ресурси, такі як залізна руда, вугілля і золото", - мовиться в статті.

Під час товарного "буму" і коли навіть Китай був не в змозі придбати все, що Австралія "дістала з-під землі", економіка країни нагадувала багату нафтою Саудівську Аравію. У той час як інша частина світу постраждала від наслідків світової фінансової кризи, економіка Австралії, тісно пов'язана з Китаєм, залишилася непохитною: з повноцінним показником трудової зайнятості населення та "здоровим" сальдо торгового балансу.

Але колапс у сфері залізної руди і вугілля в поєднанні з впливом стану інвестицій великих міжнародних гірничодобувних компаній продемонстрували справжню вразливість Австралії. Так само, як і Саудівська Аравія, яка зараз скорочує валютні резерви, щоб компенсувати падіння цін на нафту, Австралія стикається з падінням експортної виручки.

Нещодавно переглянуті цифри за квітень показують: дефіцит торговельного балансу країни з зріс до рекордних $ 4,14 млрд (£ 2 млрд). Залізна руда в даний час торгується на рівні близько $ 50 за тонну, порівняно з піком близько $ 180 за тонну в 2011 році.

Відомий австралійський економіст Стівен Коюкоюлас описав небезпеки, які при ескалації рівня зовнішньої заборгованості можуть виникнути для майбутніх поколінь. "Тривалий період низьких цін на сировинні товари може навіть перетворити Австралію в Грецію", - йдеться у публікації.

Коюкоюлас підкреслює, що до кінця першого кварталу цього року чиста зовнішня заборгованість Австралії збільшилася до рекордних $ 955 млрд, що дорівнює майже 60 % валового внутрішнього продукту. "Хоча це ще далеко до Греції, яка може "похвалитися" незавидним співвідношенням понад 175 %, тим не менш, це поганий показник, враховуючи продовження процесу в майбутньому", - говорить експерт.

На даний момент, як відзначають фахівці, проблема в тому, що в Австралії нема величезного запасу валютних резервів для того, щоб діяти в умовах падіння цін на товари.

Читайте також: У Греції побільшало самогубців і депресивних людей через економічну кризу – Newsweek

Як писала німецька газета Die Welt, Німеччина турбується про наслідки для своєї країни через уповільнення зростання китайської економіки. Morgan Stanley прогнозує економіці Китаю спад в найближчі роки. "Майже 40 % світового економічного зростання припадає на Китай. Тому нинішній спад в КНР може мати серйозні наслідки для всього світу. І особливо для німців", - йдеться в статті.

Повідомлялося, що економіка Китаю сповільнила зростання вперше з 2009 року. Раніше офіційні представники КНР відмовилися визнавати Піднебесну найбільшою економікою у світі.

7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів.Критична ситуація виникла через маржинальної торгівлі, або використання боргів для покупки цінних паперів.

Влада КНР намагалися стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинне публічне пропозицію і зменшивши торговельні збори. Але все це не спрацювало.

Пізніше Пекін почавмасово скуповувати знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі