Австралія має намір запобігти ветуванню резолюції ООН щодо збитого над Донбасом "Боїнга"

Поділитися
Австралія має намір запобігти ветуванню резолюції ООН щодо збитого над Донбасом "Боїнга" Світове співтовариство повинно бути тісно сплочено в засудженні будь-яких атак на цивільні літаки, заявила Бішоп © РИА Новости
Бішоп сподівається, що Росія утримається від голосування, якщо її не влаштовує ідея створення міжнародного трибуналу.

Глава МЗС Австралії Джулія Бішоп заявила, що вона збирається не допустити ветування резолюції Ради Безпеки ООН щодо збитого над Донбасом малайзійського "Боїнга". Міністр закордонних справ Австралії має намір переконати президента Росії Володимира Путіна і своїх союзників створити трибунал ООН щодо розслідування причетних до катастрофи рейсу MH17.

"Ми не повинні дозволити накласти вето в Раді безпеки ООН, яке дозволить уникнути правосуддя", - передає слова Бішоп Sydney Morning Herald.

Вона не згодна з позицією Росії щодо невиправданою поспішність у створенні трибуналу.

"Якщо це проблема для Росії, то я очікую, що РФ утримається (від голосування – прим. ред.), я виступаю за одноголосне рішення", - підкреслила Джулія Бішоп.

"Будь-яка подальша прострочення (з прийняттям резолюції – прим. ред.) – поганий сигнал тим недержавним діячам, які здатні здійснювати такі звірства. Світове співтовариство повинно бути тісно сплочено в засудженні будь-яких атак на цивільні літаки в комерційному повітряному просторі", - зазначила глава МЗС Австралії.

25 липня постпред Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що РФ виступає проти малайзійської резолюції по міжнародному трибуналу щодо збитого над Донбасом "Боїнгу". За його словами, розгляд цієї резолюції нібито не входить до компетенції Ради безпеки ООН.

17 липня прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який очолює розслідування повідомив, що версія, згідно з якою "Боїнг" над Донбасом збили системою "Бук" є найбільш достовірною, однак розглядаються й інші сценарії.

Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

За інформацією DT.UA, проект звіту, підготовленого Радою безпеки Нідерландів (Dutch Safety Board, DSB) і розісланий представникам Малайзії, України, Росії, США, Великобританії і Австралії, не дає чіткої відповіді на питання "Хто збив MH17?".

Про це у статті на DT.UA пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Детальніше про перспективи створення Міжнародного кримінального трибуналу щодо збитого Boeing-777 Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 Амстердам-Куала-Лумпур, читайте в статті Володимира Кравченка "Попіл Клааса стукає в моє серце" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За кілька днів до цього, 14 липня внесла до ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування справи про впав "Боїнгу" в Україні. За створення трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малайзійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна. 16 червня Рада законодавчо підтримала створення міжнародного трибуналу по Боїнгу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі