Авантюра в Сирії не така болюча для Росії, як війна проти України – Washington Post

Поділитися
Авантюра в Сирії не така болюча для Росії, як війна проти України – Washington Post Росія обмежила можливості опозиції Сирії. Ілюстрація © ТАСС
Втручання в сирійський конфлікт починає приносити Москві плоди в дипломатичному полі.

Знадобилося чотири місяці, щоб Кремль нарешті відчув, що найбільш масштабна закордонна авантюра Росії з часів війни в Афганістані нарешті приносить плоди.

Під вивіскою "боротьби" проти тероризму, президент Володимир Путін змінив розташування сил на користь військ, лояльних до Башара Асада, які впродовж майже 5 років переживали поразку за поразкою у сутичках з "Ісламською державою" і опозиційними військами. Тепер, завдяки російському втручанню, урядові війська наступають. І минулого тижня вони здобули найбільшу свою перемогу, взявши під контроль місто Шейх Міскеен, яке до того часу контролювали опозиціонери, який підтримує Захід.

Про це на сторінках Washington Post пише Ендрю Рот. Російські чиновники і аналітики переконані у тому, що військові здобутки Москви у Сирії коштували відносно недорого російській економіці. Російські солдати не гинули масово на сирійському полі бою, а громадськість підтримувала Кремль у цій авантюрі.

"Операцію можна вважати цілком успішною", - сказав генерал-лейтенант у відставці і віце-президент Російського центру політичних досліджень Євгеній Бужинський, додавши, що російське втручання може тривати ще рік: "Все залежить від успіхів на полі бою".

Раніше президент США Барак Обама запевняв, що війна в Сирії стане "трясовиною" для Росії, в якій вона загрузне, як СРСР в Афганістані. Але не відомо, в якому випадку і коли Москва оголосить про свою перемогу і чи є в неї план виходу з конфлікту.

Однак війська Асада успішно наступають, поки дипломатичні переговори в Женеві були зупинені, протривавши всього два дні через російські бомбардування. І при цьому Кремль не переживає жодного тиску, щоб відступати.

"Путін може собі дозволити геополітичну гру в шахи на Близькому Сході, тому що вона не дорого йому коштує", - зауважив російський політолог Костянтин фон Еггерт.

Вторгнення в Сирію мало свою ціну. Його жертвами стали пасажири авіалайнера А321, які загинули на Синайському півострові, пілоти Су-24, які загинули після збиття літака над Туреччиною і військовий радник, який загинув цього тижня в Сирії. Але, на відміну від війни проти України, сирійська операція не висвітлюється російськими ЗМІ так широко.

"Це обмежена війна, яка взагалі ніяк не впливає на ситуацію в Росії. Немає потоку трун. Немає нічого, що можна було б порівняти з Донбасом", - пояснив російський журналіст Максим Шевченко.

Еггерт пояснив, що вигода Кремля від війни в Сирії в тому сьогодні, що це дозволяє зламати плани США змінити режим в країні, пограти м'язами перед військовими суперниками і показати партнерам в регіоні, що Москва – "вірний партнер". Водночас, яка кінцева мета цієї авантюри, не зрозуміло.

Американський експерт Стівен Саймон вважає, що війна в Сирії Путіну потрібна для перемоги в дипломатичному полі. Адже війська його союзника Асада тепер в кращому становищі, а у Вашингтоні тепер починають розуміти, що у сирійської опозиції тепер не такий великий вибір щодо подальших дій. Тому їй доведеться обмежити свої амбіції.

Повідомлялося, що Франція звинуватила Росію і режим Асада в "торпедуванні" мирних переговорів щодо Сирії.

Нагадаємо, переговори в Женеві мали розпочатися 29 січня. Представники опозиції заявили про згоду брати в них участь, в день початку переговорів. Вони висунули умови для участі в переговорах: зняття блокади кількох міст, припинення бомбардування цивільних осіб і звільнення з в'язниць незаконно засуджених опозиціонерів.

Запрошення учасникам зустрічі були розіслані напередодні, проте, хто з представників сирійської опозиції братиме в ній участь, було невідомо до останнього моменту.

Раніше в Дамаску заявили про те, що Сирія готова до мирних переговорів з опозицією в Женеві. У МЗС країни висловили надію на те, що цей діалог допоможе сформувати уряд національної єдності.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі