Атака дронів на Саудівську Аравію матиме серйозні наслідки для американо-іранських відносин – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Атака дронів на Саудівську Аравію матиме серйозні наслідки для американо-іранських відносин – експерт © belvpo.com
Розрядити ситуацію могли б поступова деескалація та дипломатичне врегулювання, вважає автор.

Проксі-конфлікт між Саудівською Аравією та Іраном за лідерство на Близькому Сході продовжує загострюватись. 14 вересня ключові об'єкти нафтової індустрії Саудівської Аравії були атаковані з дронів. Припущення про пряму участь Тегерану в її реалізації відкривають можливості для подальшої ескалації, пише Микола Замікула з Національного інституту стратегічних досліджень у своїй статті для DT.UA.

"Хто б не був безпосереднім виконавцем нападу на Хурайс та Абкайк, очевидно - ця атака матиме серйозні наслідки для американо-іранських відносин. Останніми місяцями протистояння між державами продовжувало загострюватися. Втім, політика "максимального тиску", застосована Вашингтоном, поки що не принесла відчутних результатів. Натомість вона зв'язала американцям руки, звужуючи простір для маневру: адже, фактично, на сьогодні військовий сценарій залишився, мабуть, єдиною опцією, до якої вони не звернулися в рамках цієї конфронтації", - пише Замікула.

Автор додає, що розрядити ситуацію могли б поступова деескалація та дипломатичне врегулювання.

"І адміністрація Трампа ініціювала певні кроки в цьому напрямі. Про що свідчать пропозиція провести переговори на президентському рівні та відставка Джона Болтона - відомого антиіранського яструба - з посади радника президента США з національної безпеки. Але після атак проти Саудівської Аравії перспективи руху на цьому напрямі - примарні", - додав експерт.

Замікула пише, що варто пам'ятати, що позиція Трампа з іранського питання формується ще й внутрішньополітичним порядком денним у Сполучених Штатах.

"У країні поступово розпочинається нова передвиборна кампанія. Швидше за все, чинний господар Білого Дому намагатиметься мобілізувати власний електорат за рахунок підвищеної уваги до внутрішніх проблем, на кшталт міграційної. Військова сутичка з Іраном у таких умовах не вписується в політичну стратегію Трампа", - наголошує експерт.

"Відтак, перед ним стоїть складне завдання - як реагувати на агресивні дії Тегерану, не розтрачуючи міжнародного авторитету США й водночас залишаючись у межах власної політичної парадигми", - резюмує Замікула.

Детальніше про атаку дронів ключові об'єкти нафтової індустрії Саудівської Аравії читайте в статті Миколи Замікули в статті "Атака дронів і примарні погрози" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі