Армія США розробляє нову зброю масового ураження

Поділитися
Армія США розробляє нову зброю масового ураження
Нові військові технології по створенню автономних роїв дронів є скоріше наступальною зброєю.

Агентство перспективних дослідницьких проектів в області оборони США (DARPA) працює з промисловістю над створенням розподілених, безпечних і надійних обчислень для різнорідних скупчень автономних транспортних засобів, а саме дронів, повідомляє The National Interest.

Дрони можуть бути розгорнуті роями, щоб знищити ворога і, таким чином, заробити влучну анаграму AFADS (Armed, Fully-Autonomous Drone Swarm) збройного, повністю автономного рою дронів. Вони могли б виявляти, ідентифікувати і навіть атакувати цілі без участі людини. Досягнення в галузі обчислювальної потужності, швидкості обробки і штучного інтелекту швидко змінюють область дії цих платформ без втручання людини.

Армія США не одна в розробці зброї, яка буде спиратися на тактику рою. ВМС США також почали розробляти способи, за допомогою яких автономні платформи можуть вражати супротивника за допомогою рою атак, але тепер задається питання, чи дійсно рої безпілотників це тип зброї масового ураження (ЗМУ)?

Незалежний дослідник і аналітик Зачері Калленборн, що спеціалізується на хімічній, біологічній, радіологічній та ядерній зброї (CBRN), тероризмі CBRN, роях безпілотників і технологіях що з'являються, опублікував документ "Чи є рої дронов зброєю масового ураження?".

Цей документ був підготовлений для Центру стратегічних досліджень сил стримування ВПС США і присвячений тому, що саме є ЗМУ.

Існує не менше 20 визначень, використовуваних тільки урядом Сполучених Штатів, і вони включають шість категорій: ядерну, біологічну та хімічну зброю (NBC); хімічну, біологічну, радіологічну або ядерну (CBRN) зброю; CRBN зброю з високим рівнем вибуховості (CBRNE); і CBRN, які викликають масові руйнування або вбивають велику кількість людей. В якості зброї масового ураження також включено зброю, яке викликає масове знищення або вбиває більше число людей, що обов'язково включає або виключає зброю CBRN. Нарешті, існують також ЗМУ або аналогічні аналоги, які можуть включати в себе зброю CBRN та інші засоби, що викликають масові руйнування, такі як кібератаки.

Калленборн пояснив: "ЗМУ можна вважати відмінною від звичайної зброї в залежності від ступеня її шкоди, моралі і методу дій. ЗМУ в буквальному сенсі слова "зброю масового ураження". Це може завдати значно більше шкоди, ніж традиційна зброя".

Він додав, що, хоча рої можуть служити стратегічною стримуючою зброєю, наявність інших засобів захисту робить їх менш придатними для цієї ролі, особливо в порівнянні з ядерною зброєю. В цьому відношенні рої дронов є скоріше наступальною зброєю. Як це не прикро, але це могло б включати сценарій, в якому "особливо мерзенні держави можуть використовувати безпілотні зграї і системи доступу до бази даних військово-повітряних сил (AFADS) в якості зброї геноциду."

Інші потенційні небезпеки включають в себе здатність роїв безпілотників наносити удари по цивільних літаках при їх запуску терористами з-за меж аеропорту, що знижує операційний ризик, оскільки атака може уникнути контрольно-пропускного пункту безпеки.

На щастя, вже є засоби протидії таким атакам. Це може включати в себе зброю з низькою вартістю пострілу, таку як лазери, рейкову зброю і навіть звичайні кулемети, які можуть бути націлені на рої дронов. Калленборн припустив, що потужні мікрохвилі можуть також використовуватися для руйнування або знищення електроніки всередині дронів. Калленборн додав, що рої можуть бути використані для перемоги над іншими роями.

Пентагон вже обдумав цей варіант, і армія США, за повідомленнями, вже розробляє ланцюг знищення за допомогою контр-безпілотників. Хоча їх розміри невеликі, легко зрозуміти, як скупчення безпілотників можуть дійсно бути зброєю масового ураження.

Читайте також: Щоб не впасти на коліна

Раніше повідомлялося, що ядерний арсенал Китаю починає поповнюватися, нервуючи США. Передбачається, що в країні є не менш 90 пускових установок для ракет наземного базування.

Нагадаємо, США мають намір створити і розгорнути системи виявлення гіперзвукових ракет. Росія і Китай, потенційні противники США, які зробили крок у розробці гіперзвукової зброї далі, ніж Америка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі