Аргентина відкликала визнання Хуана Гуайдо президентом Венесуели

Поділитися
Аргентина відкликала визнання Хуана Гуайдо президентом Венесуели Тепер в Аргентині у владі ліві © Wikimedia commons
До влади в Аргентині прийшли лівоцентристи.

В Аргентині раптово вирішили, що їм більше підходить Мадуро, а не лідер опозиції Гуайдо, хоча в минулому році Аргентина була однією з перших країн, які визнали Гуайдо як тимчасового президента Венесуели. Але тепер до влади в Аргентині прийшли лівоцентристи, і все змінилося.

Про це повідомляє Reuters.

Таку заяву зробив новий уряд Аргентини. Нова адміністрація лівоцентристського президента Аргентини Альберто Фернандеса направила лист Елісі Тротте Гамус, яка представляла Гуайдо в Аргентині, щоб повідомити про те, що її "спеціальна місія" в Аргентині припинена.

У квітні дипломатичні повноваження були доставлені в Тротту міністерством закордонних справ Аргентини під керівництвом правого колишнього президента Маурісіо Макрі. Аргентина, в якій вже було дипломатичне представництво уряду президента Ніколаса Мадуро, в минулому році визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

"Вона була в форматі спеціальної місії, яку їй дала попередня адміністрація, а не як офіційний посол Венесуели. Ми не визнаємо Гуайдо президентом, а лідером опозиції, і,виходячи з цього, ми вважаємо, що спеціальної місії представництва не існує", - заявив представник МЗС Аргентини.

Тротта у заяві, переданій агентству Reuters, висловила надію, що Аргентина продовжить засуджувати порушення прав людини у Венесуелі.

"Ми поважаємо суверенні рішення Аргентини. Ми відкриті для всіляких розмов і діалогів, які можуть виникнути з урядом Аргентини з метою сприяння відновленню демократії у Венесуелі", - йдеться в заяві.

Гуайдо був обраний головою конгресу в січні 2019 року і закликав конституцію Венесуели прийняти тимчасове президентство, засудивши Мадуро як узурпатора, який забезпечив переобрання в ході голосування 2018 року, широко визнаного фальсифікованим. Лідер опозиції, підтримуваний США, був визнаний більш ніж у 50 країнах в якості законного лідера Венесуели і щосили намагався зберегти підтримку, хоча йому це не вдалося до кінця.

Фернандес, який вступив на посаду 10 грудня, проявляє обережність відносно своєї позиції по відношенню до уряду Мадуро, хоча він підкреслює зв'язки з іншими лівими політиками в регіоні, включаючи президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, лідера Болівії Ево Моралеса, і колишнього бразильця Лідер Луїса Інасіу Лула да Сілва.

Його віце-президент Крістіна Фернандес де Кіршнер, була близька з Мадуро в кінці її діяльності в 2007-2015 роках.

Опозиція Венесуели в неділю, 5 січня, проголосувала за повторне призначення тимчасового президента країни Хуана Гуайдо головою Національної асамблеї (парламенту), пише DW.

Що сталося: Напередодні силовики заблокували підходи до будівлі парламенту в Каракасі для прихильників Гуайдо, таким чином до голосування за нового очільника парламенту Венесуели були допущені тільки лояльні режиму Мадуро депутати.

Переможцем голосування став Луїс Парра, який поквапився оголосити себе новим головою Національної асамблеї. Венесуельський диктатор Ніколас Мадуро відразу після оголошення результатів визнав законним призначення нового керівництва парламенту на чолі з Парра.

Лідеру опозиції довелося перелазити через паркан, щоб потрапити до будівлі парламенту, але потрапити всередину він так і не зміг. Опозиція провела збори в будівлі редакції місцевої газети, де Гуайдо голосами 100 депутатів був переобраний на посаду голови Національної асамблеї.

Не визнали: Європейський Союз не визнав вибори в будівлі парламенту Венесуели, заявивши про те, що голосування проводилося з грубими порушеннями, несумісними із законними процесами.

Брюссель "продовжить визнавати Хуана Гуайдо законним головою Національної асамблеї доти, поки у Венесуелі не будуть забезпечені умови для належного голосування".

В опозиції голосування за кандидатуру Парра назвали "парламентським переворотом" і уточнили, що на сесії не було необхідного кворуму, адже більшість у Національній асамблеї має саме вона.

Своєю чергою Сполучені Штати привітали Гуайдо з переобранням на посаду. "Він законний голова Національних зборів і, отже, легітимний тимчасовий президент Венесуели", - наголосив держсекретар США Майк Помпео.

Сам Парра вважає голосування, на яке не пустили опозицію, законним, а всі претензії називає безпідставними. Він виставив власну кандидатуру проти Гуайдо вранці 5 січня в Twitter. Луїс Парра був виключений із партії "За справедливість" через обвинувачення в корупції, політик їх відкидає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі