Аравія - Арешти принців і боротьба з корупцією в Саудівській Аравії пов'язані з гонитвою за владою всередині королівської сім'ї – експерт - Світ - dt.ua

Арешт принців і боротьба з корупцією в Саудівській Аравії пов'язані з гонитвою за владою всередині королівської сім'ї – експерт

8 листопада, 2017, 11:53 Роздрукувати

Зачистка в Ер-Ріяді дає можливість старому королю прибрати всі перешкоди на шляху його молодого наступника і забезпечити реалізацію анонсованих реформ.

Заарештовані принци Саудівської Аравії могли перешкодити проведенню нових масштабних реформ молодого принца-наступника, тому їх нейтралізували, вважає експерт. © id77.livejournal.com

Арешт 11 принців, десятків чиновників і так звана "боротьба з корупцією" в Саудівській Аравії є наслідком відчайдушної боротьби за владу всередині королівської сім'ї, яка здатна також посилити дестабілізацію Близькосхідного регіону і призвести до підвищення ціни на нафту. Про це у своїй статті для "ZN.UA" пише політолог Віктор Каспрук.

Як зазначається у статті, молодий принц-наступник Мухаммед бін Салман готується перейняти роль лідера держави після того, як 81-річний король Салман ібн Абдул-Азіз зречеться престолу в кінці цього або на початку наступного року. Амбітний бін Салман, перш ніж зайняти трон, робить рішучу спробу консолідувати владу в своїй сім'ї та серед її союзників.

Як вважає автор, листопадова зачистка в Ер-Ріяді дає можливість оточенню старого короля заздалегідь прибрати всі перешкоди на шляху нового лідера і запобігти можливий опір новому політичному курсу відходу від однозначної опори на США.

Цю превентивну зачистку в значній мірі спровокував опір всередині і за межами королівської сім'ї, пише експерт.

Адже майбутня коронація Мухаммеда бін Салмана не отримала одностайної підтримки головних принців у разі затвердження його кандидатури. Це, а також незадоволені амбіції частини інших членів королівської сім'ї і чиновників, цілком могло послужити підставою для підготовки змови.

Тому для короля і його наступника було набагато простіше, діючи на випередження, звинуватити частину своєї сім'ї в корупції, ніж у замаху на захоплення державної влади.

Але, на відміну від частини королівської сім'ї, у якій концентрація таких потужних впливів в руках одного молодого принца викликала невдоволення, чимало молодих прихильників Мухаммеда бін Салмана підтримують його амбітний план модернізації їх ультраконсервативної держави і зменшення її історичної залежності від нафти.

Його план "Бачення Королівства Саудівська Аравія 2030", про який було оголошено ще 25 квітня 2016 р., складається з 80 проектів, і кожен з них буде вимагати вкладень від 3,7 до 20 млн доларів. Це і зменшення залежності Саудівської Аравії від нафти, і диверсифікація її економіки і розвиток секторів державної служби, таких як охорона здоров'я, освіта, інфраструктура, відпочинок і туризм і т. п.

За словами експерта, молодий наступник, щоб реалізувати всі анонсовані проекти вирішив просто нейтралізувати на тривалий час тих, хто потенційно міг би надати потужний опір його реформам, нівелювати їх політичний вплив. І навіть забрати їх капітали, які, можливо, будуть вилучені для фінансування його реформ.

Читайте також: Україна і Саудівська Аравія спростять візовий режим між країнами

Амбітний план Мухаммеда бін Салмана "Бачення Королівства Саудівська Аравія 2030", мета якого протягом наступних 12 років революціонізувати більшість аспектів життя саудівців, потребує підтримки суспільства та нейтралізації тих, хто може йому перешкодити. Тому на час економічної та культурної трансформації саудівського суспільства принц може помістити своїх королівських родичів під домашній арешт, а тим, хто буде гарантувати йому, що не буде боротися проти його правління і реформ, можливо, з часом дозволить виїхати за кордон.

Детальніше про нові політичні розклади, боротьбу за владу та реформи в Саудівській Аравії читайте у статті "Принцеборство" експерта Віктора Каспрука для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >