Анкара відмовляється підтримувати план НАТО із захисту Польщі, Литви, Латвії та Естонії від РФ

Поділитися
Анкара відмовляється підтримувати план НАТО із захисту Польщі, Литви, Латвії та Естонії від РФ
Посли НАТО очікують офіційного схвалення всіх 29 країн-членів для військового плану щодо захисту Польщі, Литви, Латвії та Естонії в разі нападу Росії.

Представник президента республіки Реджепа Тайіпа Ердогана, Ібрагім Калін заявив, що Туреччина відмовляється підтримати план зусиль союзників по НАТО щодо країн Балтії і Польщі в разі нападу Росії, поки не отримає додаткову політичну підтримку в її боротьбі з курдськими Загонами народної самооборони на півночі Сирії, повідомляє Reuters.

Анкара наказала своєму послу в НАТО не підтримувати план і дотримуватися жорсткої лінії на зустрічах і в приватних розмовах. На думку більшості у Туреччині курдські загони є головною складовою підтримуваних США Сирійських демократичних сил і республіка вимагає, щоб НАТО офіційно визнало їх терористами, і обурюється тим, що союзники надають підтримку ополченцям.

Турецький чиновник повідомив, що раніше в цьому році НАТО погодилася підтримати план альянсу щодо захисту Туреччини, в тому числі на випадок атаки з півдня, де вона межує з Сирією.

План передбачав визнання Загонів народної самооборони терористичною загрозою для Туреччини, але пізніше Вашингтон відмовився від своєї підтримки, а інші країни також виступили проти плану, додав Калін.

"Тому ми говоримо, що якщо наш план оборони не був схвалений, то ми не дозволимо, щоб був оголошений і інший план по захисту країн Балтії та Польщі. Ті, хто хочуть, щоб ми оголосили план для країн Балтії, повинні проявити таку ж увагу до нас", - повідомив турецький чиновник.

Ще представник президента Туреччини в середу написав у Twitter, що ЄС і НАТО мають співпрацювати з Туреччиною з питань національної безпеки країни.

За тиждень до саміту НАТО в Лондоні, посли альянсу очікують офіційного схвалення всіх 29 країн-членів для військового плану щодо захисту Польщі, Литви, Латвії та Естонії в разі нападу РФ.

Без схвалення з боку Туреччини НАТО може стати важче швидко посилити оборону в Прибалтиці і Польщі.

Нагадаємо, 23 жовтня Міністерство оборони Туреччини заявило про завершення антикурдської військової операції на півночі Сирії.

Заява пролунала за кілька годин після переговорів президентів Росії і Туреччини Володимира Путіна і Реджепа Тайіпа Ердогана, які обидва лідера охарактеризували як "тріумфальні".

Докладніше про наслідки турецької операції читайте в матеріалі Миколи Замікули "Ердоган знайшов "Джерело миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі