Американські винищувачі F-серії пройшли строєм на навчаннях "Помаранчеве небо"

Поділитися
Американські винищувачі F-серії пройшли строєм на навчаннях "Помаранчеве небо" Прохід строю винищувачів потрапив на відео
Використання різних літаків при виконанні єдиної місії є поширеною практикою у ВПС США.

Американські винищувачі F-серії - F-15, F-16, F/A-18, F-22 і F-35 пройшли строєм у небі над Каліфорнією і Невадою у рамках навчань Військово-повітряних сил США "Помаранчеве небо", відповідне відео, розміщене на YouTube звернуло на себе увагу військово-технічного американського видання The Popular Mechanics.

Видання зазначило, що використання різних літаків при виконанні єдиної місії є поширеною практикою у ВПС США, так як дозволяє оптимально використовувати особливості кожного з винищувачів під час виконання завдання. Так, важкі F-22 займаються забезпеченням переваги в повітрі, більш легкі F-16 пригнічують наземну протиповітряну оборону противника, новітні F-35 виконують роль ударного кулака для безпосередньо атаки ворога, а F/A-18 і F-15 беруть на себе функції захисту ордера, літаків управління і оборони.

Щорічні навчання ВПС США "Помаранчеве небо" пройшли 13 грудня у небі над Каліфорнією і Невадою. Крім винищувачів, у них взяли участь бомбардувальники B-52 Stratofortress, B-2 Spirit і B-1А Lancer, а також повітряні танкери-заправники KC-135 і KC-10. Метою регулярно проведеного заходу заявляється відпрацювання взаємодії і спільних дій авіації трьох основних видів ЗС: Військово-повітряних сил, Військово-морського флоту і Корпусу морської піхоти.

McDonnell Douglas F-15 Eagle - американський всепогодний винищувач четвертого покоління. Розробка літака була завершена у 1972 році. Призначений для завоювання переваги в повітрі. Передано до експлуатації у 1976 році. Винищувач F-15 Eagle залишиться у ВПС США до 2025 року.

General Dynamics F-16 Fighting Falcon - американський багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1974 році компанією General Dynamics. Передано до експлуатації у 1979 році. F-16, завдяки своїй універсальності і відносно невисокій вартості, є наймасовішим винищувачем четвертого покоління. Не виробляється для ВПС США з 2005 року, на експорт здійснювався до середини 2017 року.

McDonnell Douglas F/A-18 Hornet - американський палубний винищувач-бомбардувальник і штурмовик, розроблений у 1970-х роках. На сьогодні є основним бойовим літаком ВМС США. Розроблений у 1978-1979 роках, на озброєння поставлений у 1980 році, у 1996 році пройшов модернізацію.

F-22 Raptor - багатоцільовий винищувач п'ятого покоління, розроблений компаніями Lockheed Martin, Boeing та General Dynamics для боротьби з авіацією противника, прикриття військ і тилових об'єктів від ударів з повітря, протидії діям повітряної розвідки противника вдень і вночі, у простих та складних метеоумовах. F-22 став першим винищувачем п'ятого покоління, які було поставлено на озброєння.

Lockheed Martin F-35 Lightning II - малопомітний винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління, розроблений американською фірмою Lockheed Martin у трьох варіантах: наземний винищувач для потреб ВПС США, винищувач з укороченим зльотом і вертикальною посадкою для Корпусу морської піхоти США і ВМС Великобританії, і палубний винищувач для потреб ВМС США.

В бойових умовах вперше в світі застосували американські винищувачі п'ятого покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II Військово-повітряні сили Ізраїлю. Це сталося 22 травня, винищувачі завдали удару по об'єктах Хамасу в секторі Газа.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в новітньому багатофункціональному винищувачі-бомбардувальнику F-35 Lightning II, який крім США є тільки у Туреччини та Ізраїлю, після деякого терміну експлуатації виявили несподівану і досить серйозну уразливість - при заправці в польових умовах винищувачі потребують додаткового захисту від попадання блискавок.

Нагадаємо, 12 жовтня США заборонили всім винищувачам F-35 Lightning II п'ятого покоління, які стоять на озброєнні Військово-повітряних сил країни та країн-союзників, підніматися в небо; польоти були припинені для пошуку серйозного дефекту, ймовірно через який один літак розбився, а другий був пошкоджений.

Рішення провести перевірку всіх новітніх винищувачів прийняли після того, як 28 вересня в американському штаті Південна Кароліна під час планового польоту вперше за історію застосування зазнав катастрофи літак F-35, точні причини загибелі якого до цих пір точно не встановлені, хоча попередні висновки комісії свідчать про дефект паливопроводної трубки у двигуні літака.

Аварії зазнав літак F-35B - бойова машина з укороченим зльотом і вертикальною посадкою, розроблена під потреби Корпусу морської піхоти США.

Раніше на базі морської піхоти у Північній Кароліні у квітні стався ще один подібний інцидент - тоді пілотові F-35B довелося екстрено посадити винищувач через спрацьовування паливного індикатора.

15 жовтня Військово-повітряні сили Ізраїлю оголосили про завершення усіх перевірок та відновлення польотів наявних на озброєння ВПС ЦАХАЛу F-35I Adar.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі