Американські сенатори ініціювали санкції проти держборгу Росії

Поділитися
Американські сенатори ініціювали санкції проти держборгу Росії Сенатори Грем і Менендес запропонували посилити санкції проти путінських олігархів © zimbio.com
Законопроект також передбачає санкції щодо російської енергетики і фінансів.

Впливові американські сенатори республіканець Ліндсі Грем і демократ Роберт Менендес повідомили, що найближчим часом внесуть до Конгресу проект закону про запровадження додаткових економічних санкцій проти Російської Федерації.

"Закон дозволить гарантувати введення обов'язкових санкцій в рамках CAATSA (закону про протидію ворогам Америки шляхом санкцій). Також це дозволить запровадити додаткові санкції, щоб забезпечити максимальний тиск на Кремль і його кампанію проти нашої демократії і проти світопорядку, заснованого на правилах", - сказано в офіційній заяві сенаторів, поширеному у вівторок, 24 липня.

Сенатори підкреслили, що їхня законодавча ініціатива спрямована проти російських олігархів і компаній з участю державного капіталу.

Зокрема, законопроект передбачає введення обмежувальних заходів стосовно російських компаній, що працюють у сфері енергетики і фінансів, а також державного боргу РФ.

Автори проекту закону пропонують створити Національний центр для реагування на загрози, що походять від Росії, і відділу з координації санкцій при Держдепартаменті США.

У документі міститься пункт, який передбачає, що США не зможуть вийти з НАТО без згоди Сенату. Також у ньому йдеться про активізацію зусиль у боротьбі проти російської дезінформації і гібридних загроз.

Сенатори висловили сподівання, що їхні ініціативи підтримають представники як Республіканської, так і Демократичної партій.

"Ми сподіваємося, що створимо імпульс в найближчі дні, і до нас приєднається більше колег з обох партій, які підтримають цю важливу ініціативу", - сказано в спільній заяві Грема і Менендеса.

Як повідомлялося, 11 червня Мінфін США запровадив санкції проти трьох російських громадян і п'яти компаній. У санкційний список включили петербурзькі компанії Digital Security і DiveTechnoService, а також ФГУП "НДІ "Квант". Крім того під санкціями виявилися зареєстровані за межами РФ компанії Embedi і Erpscan, які пов'язані з Digital Security. Під санкції також потрапили Володимир Каганський, якого Мінфін називає власником "Дайвтехносервіса", гендиректор компанії Олександр Трибун і менеджер Олег Чіріков.

Закон "Про протидію супротивникам Америки допомогою санкцій" був підписаний президентом США Дональдом Трампом 2 серпня 2017 року, він передбачає посилення санкцій щодо Росії, Ірану і КНДР.

Президент США Дональд Трамп продовжив до 1 квітня 2019 року санкції проти РФ за хакерські атаки відносно його країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі