Америка сповнена рішучості потопити китайську корпорацію Huawei - The Economist

Поділитися
Америка сповнена рішучості потопити китайську корпорацію Huawei - The Economist © Военное обозрение
Нова ескалація в конфлікті технологій між США і Китаєм ілюструє можливості американської могутності.

Якщо спочатку у вас нічого не вийде, спробуйте ще раз. Рік тому Америка заборонила своїм високотехнологічним компаніям продавати технології Huawei, китайському виробнику смартфонів та інфраструктури мобільної мережі. Американські чиновники стурбовані тим, що телефонні мережі на базі Huawei можуть допомогти Китаю шпигувати (що заперечує фірма), а також зростаючим технологічним розвитком Китаю в цілому. Але ембарго виявилося нікчемним. Лазівки дозволили американським фірмам продовжувати поставки Huawei з зарубіжних заводів. Виручка китайської фірми зросла на 19% в 2019 році до 123 млрд доларів США. Завдяки зусиллям по складуванню запчастин, покупки у американських постачальників зросли на 70%, до 19 млрд доларів, пише The Economist.

15 травня Америка зробила другу спробу. США оголосили про нові правила, націлені на власні мікросхеми Huawei, які використовуються в багатьох продуктах фірми. Правила націлені на фабрики, які беруть такі конструкції і перетворюють їх в працюючий кремній, наприклад, фабрики що належать TSMC на Тайвані і SMIC в Китаї. Нові правила вказують, що ніякі американські інструменти та обладнання не можуть бути використані для виробництва продуктів Huawei. Оскільки кожен великий виробник чіпів використовує деякі американські інструменти, результатом є повне заморожування Huawei. Китайський гігант засудив "згубне" рішення, яке "загрожує підірвати всю індустрію в усьому світі".

Мікрочіп - це американський винахід. Але бізнес по виробництву чіпів став глобальним. В наші дні десятки найбільших виробників напівпровідників роблять тільки 27% своїх продажів в Америці. Тільки 20% їх заводів знаходяться там фізично. Huawei уникла гірших наслідків початкового чорного списку Америки, змінивши постачальників і зробивши покупки у неамериканських заводів. Замість цього нові заходи американського уряду зосереджені на вузькому профілі, а саме на американських фірмах по виробництву чіпів, чия продукція не має замінників.

Huawei заявила, що її виживання поставлено на карту. Однак, ринки більш оптимістичні. Ціна акцій, що торгуються в Гонконгу, ледь знизилася. Компанія провела минулий рік, посилюючи свої грошові буфери і запаси. Тепер почнеться полювання за новим способом обійти американські обмеження. Довгостроковий проект Китаю щодо створення власної індустрії виробництва чіпів, важливою частиною якої є Huawei, буде розглядатися як більш важливий, ніж коли-небудь. 15 травня SMIC, найбільший виробник чіпів в Китаї, заявила, що притягнула 2 млрд доларів від державних інвесторів і планує збільшити свої потужності в Китаї в шість разів.

Епізод буде мати більш широкі наслідки для індустрії високих технологій. Китай може завдати у відповідь удар, наносячи удар американським технологічним фірмам, які заробляють гроші на материку, включаючи Apple. І оскільки прискорюється поділ Америки і Китаю, технологічні фірми, які знаходяться між цими двома країнами, експериментують зі способами спробувати зберегти обидві сторони задоволені. 15 травня TSMC заявила, що побудує завод з виробництва чіпів в Арізоні вартістю 12 мільярдів доларів. Чотири дні потому китайський соціальний медіа-гігант ByteDance заявив, що призначив Кевіна Майєра, керівника Disney, керувати самим популярним додатком TikTok. Відповідальний американець може послабити занепокоєння у Вашингтоні з приводу китайської програми, яке встановлена на мільйонах американських смартфонів.

Технологічна війна гарантує зниження ефективності виробництва чіпів. Велике питання полягає в тому, що використання технологічного впливу підриває саме американське панування, яке його і породжує. Ніхто не знає, наскільки життєво важлива американська технологія виробництва чіпів, тому що досі не було причин це з'ясовувати. Багато урядів побоюються посилення впливу Китаю. Але вони можуть бути роздратованими американською політикою, яка говорить їх фірмам, з ким їм дозволено вести справи. Вони можуть навіть прийти до висновку, що варто спробувати уникнути таких обмежень з боку американських постачальників.

Зрештою, це траплялося й раніше. Аерокосмічна промисловість - це ще один високотехнологічний бізнес, який Америка ревно охороняє. Труднощі, пов'язані з дотриманням драконівських експортних правил, довели свою спроможність у торгівлі продукцією, що не містить американських технологій. Американські яструби вважають, що можливість розправитися з компанією Huawei і уповільнити технологічний розвиток Китаю варто цього довгострокового ризику.

Читайте також: Європейський центробанк викупить цінні папери на 750 мільярдів євро


Раніше повідомлялося, що Китай звинуватив США у провокуванні "нової холодної війни". У Пекіні гнівно відреагували на американські санкції проти 33 китайських компаній.

Тим часом у Сенаті висловили готовність розширити санкції проти Китаю за спроби посилити контроль над Гонконгом і порушення прав людини на острові.

До того ж президент Дональд Трамп і держсекретар Майк Помпео неодноразово звинувачували владу КНР у недбалості, що призвела до пандемії COVID-19, приховуванні справжніх масштабів епідемії й обіцяли змусити Китай заплатити за це.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі