Агресія Росії ніколи не закінчувалася бажаним результатом для Кремля – Washington Post

Поділитися
Агресія Росії ніколи не закінчувалася бажаним результатом для Кремля – Washington Post Росія незграбно намагається продемонструвати силу на пострадянському просторі. Ілюстрація
Політологи пишуть, що Росія значно слабша, ніж намагається здаватися.

В суперечках про причини російської агресії проти України зазвичай прийнято вважати, що Росія потужна регіональна сила, яка намагається ще більше посилити свій плив. Одні вважають, що Кремль наважився на силовий сценарій через розширення НАТО на Схід, а інші схильні вважати, що війна почалася через падіння цін на нафту і проблеми всередині країни.

Але якщо проаналізувати всі епізоди російської агресії в минулому, можна дійти висновку, що насправді Росія водночас дуже слабка і обмежена сила, яка намагається лише збудувати свою гегемонію на пострадянському просторі.

Про це на сторінках Washington Post пишуть політологи Брендон Валеріано з Університету Глазго і Раян Менесс з Північно-Східного університету. Вони визнають, що досить дивно говорити про "стриманість" і "обмеженість" Росії в той час, коли вона відправляє солдатів в Україну, Грузію, намагалася почати конфлікт з Естонією і погрожує Данії ядерною зброєю.

"Але проаналізувавши застосування Росією кібератак і енергетичного впливу, ми дійшли висновку, що вона завжди робила найменше з того, що могла б і завжди не здобувала бажаний результат", - пишуть політологи.

Вони нагадують, що в 2007 році Росія влаштувала серію кібератак проти Естонії, коли влада Таллінна вирішила перемістити пам'ятник радянським солдатам з центру міста на околиці. Москва тоді атакувала приватні мережі банків і урядові сервери. В результаті Естонія стала центром НАТО в боротьбі з кібератаками. А спірний пам'ятник так і лишився на околицях столиці.

Крім того, демонстрація сили змусила балтійську країну остаточно вийти зі сфери впливу Росії і зблизитися з країнами НАТО на Заході. В 2008 році Москва влаштовувала кібератаки проти Грузії, перш ніж ввести війська на її територію. Щоправда, це не дуже допомогло військовим на території чужої країни. В результаті, після російської окупації частини території Грузія теж почала працювати над посиленням відносин із Заходом.

Рік тому Росія розв'язала війну в Україні і цього разу не влаштувала майже жодної кібератаки. Схоже, вона остаточно відмовилася від цього методу впливу, зважаючи на попередні провали. Також енергетичну суперечку з Києвом вона програла через падіння цін на нафту.

"Знову і знову ми бачимо, як Росія застосовує дуже невелику кількість своїх ресурсів і програє, так і не здобувши того, чого хотіла", - йдеться в статті.

Політологи вважають, що Москва влаштувала війну на Сході України тому, що громадська думка в країні цього вимагала, а ціни на газ і нафту в минулому дозволили це зробити. Також Росія поводиться агресивно через власне вигадане суперництво з США і намагається довести своє панівне значення в країнах колишнього СРСР.

"Але всі ці зусилля не увінчалися стратегічним успіхом через обмежені ресурси, а всі перемоги здаються пірровими. Враховуючи це, хочеться зрозуміти, наскільки далеко зайде Росія? Вона завжди хоче покарати своїх ворогів, якими вважає США, Грузію, Україну чи Естонію, але щоразу вона зіштовхується з власними обмеженнями. І таке застосування сили завжди закінчується небажаними наслідками", - пишуть полі тогами.

На їхню думку, наступним місцем, де Росія спробує продемонструвати м'язи, стане Арктика, на поклади нафти і газу якої претендують Канада, США, Данія і Норвегія. В цей же час, на тлі російської агресії в Пентагоні створено відділ ядерної безпеки. Оскільки Кремль не соромиться погрожувати Заходу ядерною зброєю. Нещодавно російський посол пригрозив Данії ядерною атакою, якщо вона розмістить на своїй території системи ПРО. В Копенгагені здивувалися погрозам і пояснили, що система ПРО має оборонний характер і не загрожує жодній з країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі