Агресія Росії може загрожувати усім пострадянським країнам – The Economist

Поділитися
Агресія Росії може загрожувати усім пострадянським країнам – The Economist Путін боїться втрат на війні більше, ніж санкцій. Ілюстрація © kremlin.ru
Російська влада не зацікавлена у війні проти сильного суперника на зразок НАТО.

Коли Володимир Путін оголосив про виведення військ з Сирії, в Україні небезпідставно занервувалися. Російська пропаганда миттю зосередила свою увагу на війні в Донбасі, де сутички раптом почастішали.

Про це пише The Economist, додаючи, що в Києві думають, чи не перетвориться сирійське виведення сил в "українське посилення" проросійських позицій в зоні АТО.

"Насправді ж, будь-яка колишня республіка СРСР з великою групою етнічних росіян може бути під загрозою. Будучи колишнім оперативником спецслужб, Путін ретельно приховує свої справжні наміри", - пише видання, додаючи, що це дозволило російському президенту бути на крок попереду від своїх тактичних суперників і заставати Захід зненацька починаючи з 2008 року, коли російська армія вторглася в Грузію.

В лютому президент США Барак Обама оголосив про свої плани збільшити в чотири рази витрати на військову присутність в Східній Європі, зокрема в Балтії. Таким чином, Вашингтон виділить на це 3,4 мільярда доларів. Видання пише, що в цьому є сенс. Але мета Путіна зовсім не в тому, щоб розв'язати повномасштабну війну проти такого сильного суперника, як НАТО.

Тим конфліктів, які потрібні Путіну, щоб лишитися при владі, не вимагає від нього війни за територію. Потрібні лише невеликі авантюри, щоб задовольнити апетити громадськості і показати історію, в якій росіяни будуть "на висоті".

Такі конфлікти мають певні межі. Приміром, російський президент не може собі дозволити серйозні втрати. У випадку Сирії в центрі уваги усіх пропагандистських відео були літаки, які літали високо над будь-якими джерелами ризиків і загроз. Втрати – це те, чого Кремль боїться більше санкцій чи поглиблення конфлікту з Україною і Туреччиною. Коли російські солдати загинули в Донбасі, російська влада зробила все можливе, щоб приховати це.

Видання пише, що російське телебачення може змусити росіян пишатися і бути вдячними Путіну. Але люди все одно не готові "принести в жертву своїх дітей і родичів заради нього". Також видання The Economist пише, що Путіну потрібні війни в якості спектаклю про "велич" Росії. Криваві сцени допомагають російському президенту лишатися популярним, адже він більше не може гарантувати росіянам ні стабільності, ні добробуту.

Нещодавно експерти Atlantic Council писали, що за допомогою військових авантюр Путін намагається приховати слабкість Росії. Але він не може приховувати очевидне: глибокої економічної рецесії, поглиблення корупції, соціальної кризи та безперспективності поточного зовнішньополітичного курсу РФ.

Раніше колишній посол США в Україні Стівен Пайфер написав у своїй статті для Newsweek, що російські ядерні бомбардувальники і субмарини намагаються тільки змусити Захід нервувати, а Путін "легковажно" брязкає перед Заходом ядерною зброєю.

У виданні Guardian, в свою чергу, відзначили, що Росія хоче фундаментально змінити порядок в Європі і отримати офіційне право голосу в питанні вирішенні питань політики і безпеки континенту. І поки Росія не отримає це право, "на континенті не буде стабільності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі