Стало відомо, які українські внз увійшли в рейтинг найкращих університетів Східної Європи і Центральної Азії - Світ - dt.ua

20 українських вишів увійшли в рейтинг найкращих університетів Східної Європи і Центральної Азії

15 жовтня, 14:17 Роздрукувати

Найвище місце серед українських навчальних закладів посів Київський національний університет імені тараса Шевченка. Всього у рейтинг, який складається в шостий раз, потрапили 350 вузів.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

20 українських вишів потрапили в список від британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds, яка опублікувала версію рейтингу кращих вузів Східної Європи і Центральної Азії на 2019 – 2020 навчальний рік. Всього в рейтинг увійшло 350 навчальних закладів з країн регіону, повідомляє прес-служба компанії.

"Перше місце" серед українських вузів посів КНУ ім. Тараса Шевченка - університет розташувався на 29 місці. У минулому році вуз перебував на сходинку нижче. На 67 місце потрапила Київська політехніка, слідом розташувався ХНУ ім. В. Н. Каразіна.

У третій сотні знайшлося місце Нубіп, ДонТУ, Черкаського університету імені Хмельницького, УжНУ, ДНУ ім. Стуса, ХНУРЕ, НАУ, Дніпровської політехніці, ХНЕУ ім. Семена Коваля, Острозької академії.

Київський лінгвістичний університет, Кременчуцький університет ім. Остроградського і Вінницький національний технічний університет розташувалися в четвертій сотні.

Перше місце в рейтингу присудили Московському державному університету імені М. в. Ломоносова.

Варто відзначити, що ТОП-10 вузів, які виявилися найпопулярнішими серед вступників до 2019 року, виглядає так: Львівська політехніка, КНУ ім. Т. Шевченка, КНЕУ ім. В. Гетьмана, ХНУ ім. В. Каразіна, КНТЕУ, ЛНУ ім. І. Франка, Кам'янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, КПІ, Києво-Могилянська академія.

Щодо вибору спеціальностей, ситуація в цьому році не дуже відрізнялася від попередніх: гуманітаристика та суспільствознавчі спеціальності приваблюють абітурієнтів в кілька разів більше, ніж технічні. У топ-7 за кількістю заяв, поданих на бакалаврат, увійшли: філологія — 108 184 заяви, право — 105 347, менеджмент — 70 785 заяв, комп'ютерні науки та інформаційні технології — 64 811, середня освіта — 54 377. Також популярністю користувалися економіка і психологія — на них подали документи 50 782 і 49 141 абітурієнтів відповідно.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >