100 тисяч мусульман рохінджа переселять на безлюдний острів

Поділитися
100 тисяч мусульман рохінджа переселять на безлюдний острів © Twitter/Украина по-арабски‏
Бангладеш таким способом хоче вирішити проблему біженців.

Бангладеш працює над тим, щоб перемістити 100 тисяч біженців рохінджа на безлюдний острів Тенгар Чар в Бенгальській затоці до листопада 2019, пише CNN.

Як наголошується, роботи по будівництву там об'єктів почнуться дуже скоро, але острів віддалений і часто страждає від повеней. Цей план обійдеться уряду країни в $ 278 млн.

У свою чергу міжнародні правозахисні організації розкритикували такий план переселення біженців.

"У відчайдушній спробі зробити так, щоб рохінджа покинули табори біженців і в підсумку повернулися до М'янми, влада Бангладеш ставить під загрозу безпеку і благополуччя біженців – рохінджа", - заявив директор південно-азіатського відділення "Міжнародної амністії" Бірадж Патнак.

У відповідь на критику з боку правозахисників, уряд Бангладеш провів дослідження умов для життя на острові. Результати дослідження показали, що острів може бути придатний для життя за умови проведення спеціальних робіт.

"Незважаючи на те, що ця земля схильна до повеней під час припливів, ситуацію можна контролювати через землевпорядкування та роботу по зміцненню берегів", - заявив тоді міністр планування Бангладеш Камаль Мустафа.

За даними видання, у відповідності з планом по переселенню біженців на острові Тенгар Чар має бути побудовано близько 1,5 тис. барачных приміщень і 120 центрів для біженців.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена через міжнародний тиск на М'янму, який неухильно зростає. М'янма розраховує почати приймати біженців назад протягом двох місяців після підписання документа. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі