Знищена незалежність Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти - вчений - Україна - dt.ua

Знищена незалежність Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти - вчений

12 листопада, 2017, 13:13 Роздрукувати

Зміни в законі "Про вищу освіту" були зроблені без широкого обговорення в середовищі освітньо-наукової громадськості.

Під час прийняття Закону "Про освіту" було внесено 104 зміни в понад 30 статей Закону "Про вищу освіту", а статтю 19 переписали повністю. Також істотно змінено його Прикінцеві та перехідні положення. Причому зроблено це без широкого обговорення в середовищі освітньо-наукової громадськості, по суті, кулуарно, таємно. Новою редакцією 19 ст. повністю знищена незалежність Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валерій Мазур, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, міністр промисловості України у 1995-1997 рр.

Автор зазначає, що статтею 19 передбачено, що членів агентства обирає конкурсна комісія, склад якої затверджує Кабінет міністрів України. Також КМУ затверджує Положення про конкурсну комісію, Положення про конкурс щодо обрання членів Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти і результати цього конкурсу.

"Нова процедура формування НАЗЯВО є, власне, не обрання, а призначення його членів. Агентство перетворюється в державну структуру (віньєтка зі словом "незалежна" суті не змінить). Це прямо суперечить стандартам і рекомендаціям Європейської асоціації забезпечення якості вищої освіти (ENQA) національним агентствам. Зокрема, в її рекомендаціях прямо вказується на "незалежність агентства від вищих навчальних закладів, держави та інших стейкхолдерів". Якщо НАЗЯВО буде формуватися за передбаченою ст. 19 схемою, воно буде нелегітимним в очах міжнародного освітянського співтовариства, зокрема ENQA, членом якої, як запевняють чиновники від освіти, хоче стати Україна", - заявляє учений.

Детальніше про подальший занепад системи вищої освіти і науки в Україні читайте у статті Валерія Мазура "Новації або профанації?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >