Зміни до Конституції про особливий статус Донбасу підтримують 20% українців

Поділитися
Зміни до Конституції про особливий статус Донбасу підтримують 20% українців Українці не хочуть йти на поступки заради повернення Донбасу © Facebook/Сергей Голоха
Українці хочуть, щоб зруйновані території Донбасу відновлювали за рахунок Російської Федерації.

Підтримують внесення до Конституції положення, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом", 21% українців, тоді як 49,1% виступають проти, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Як зазначають соціологи, порівняно з вереснем 2015 року знизилася частка тих, хто підтримує внесення цього положення до Конституції (тоді вона становила 24,2%), і зросла частка тих, хто це не підтримує (у вересні 2015 р. вона становила 44,4%).

Частіше громадяни України вважають, що якщо території ОРДО і ОРЛО будуть повернуті до складу України, потрібно буде відновлювати зруйновану інфраструктуру цих регіонів головним чином за рахунок Росії (33,5%) або за рахунок лише тих коштів, які збиратимуться на цих територіях (27,4%). 17,9% дотримуються думки, що це потрібно робити за рахунок України.

Порівняно з листопадом 2015 року зменшилася частка тих, хто вважає, що це потрібно робити за рахунок України (тоді вона становила 23,5%) і зросла частка тих, хто дотримується думки, що це потрібно робити за рахунок Росії (у листопаді 2015 року вона становила 29,6%).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 24 лютого 2016 року. Опитаний 2021 респондент у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також: Захід не стане знімати санкції з РФ в обмін на проведення виборів в ОРДЛО - Клімкін

Нагадаємо, що 31 серпня 2016 року Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації і особливого статусу Донбасу. 18 березня 2016 року Конституційний суд дозволив приймати ці зміни остаточно на будь-якій подальшій сесії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі