Зірвана зустріч родичів моряків і дипломатів: Геращенко й активісти обмінялися звинуваченнями

Поділитися
Зірвана зустріч родичів моряків і дипломатів: Геращенко й активісти обмінялися звинуваченнями Політик і активісти обмінялися думками щодо справжніх причин скасування зустрічі © Facebook/Iryna Gerashchenko
Крапку в цій історії поставила прес-служба ВМС України, в якій пояснили справжню причину скасування зустрічі.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко звинуватила активістів ініціативи "Хто вбив Катю Гандзюк" у зриві зустрічі родичів військовополонених українських моряків із американськими та європейськими дипломатами в Одесі. Активісти обвинувачення відкидали.

Згодом з'ясувалося, що зустріч на борту американського есмінця Donald Cook не відбулася через інші причини, тож Геращенко видалила попередній пост.

Напередодні в Одесі з візитом перебував президент Петро Порошенко. Вранці у середу, 27 лютого, за словами Ірини Геращенко, на борту есмінця мала відбутися відповідна зустріч.

"Багато родин добиралися до Одеси здалека і дуже чекали цієї зустрічі… Ця, така важлива зустріч родин заручників з нашими міжнародними партнерами, була скасована через інцидент, який стався напередодні", - писала політик на своїй сторінці в Facebook.

Хто замовив Катю Гандзюк

Напередодні до будівлі морського вокзалу міста, де біля 16 причалу був пришвартований есмінець, прийшли активісти ініціативи, які хотіли поставити президенту питання щодо членів БПП Андрія Гордєєва та Євгена Рищука, яких батько Катерини Гандзюк звинуватив у причетності до замовлення злочину. Вони розгорнули плакати та підпалили фаєри.

Однак двоє з них - Роман Герасим'юк і Богдан Копертех - були затримані. Згодом чоловіків відпустили, вони стверджують, що до них застосовували силу, зокрема, били обличчям об підлогу. Після тримання у відділку у Романа було пошкоджено куртку, на спині були відбитки берців, а у Богдана розбита брова.

У поліції Одеси пояснили, що затримали активістів через те, що вони перетнули кордон поста військової служби. Тож правоохоронці діяли "за статутом фахівців УСН, не надто розбираючись в банерах".

"З міркувань безпеки зустріч було скасовано. Сказати, що родини моряків в розпачі – це нічого не сказати. Американський есмінець – це підтримка України, зустріч з родинами – це була б підтримка родин і важливий сигнал РФ з вимогою звільнення моряків", - наголошувала Ірина Геращенко.

Своєю чергою активісти назвали повідомлення "піаром фейсбук-команди президента на крові" і повідомили про те, що зв'язалися із дипломатами та з'ясували – зустріч було скасовано не через події, які відбулися біля морвокзалу напередодні.

"Ми перевірили цю інформацію у представників посольства США в Україні (так, ми постійно спілкуємось з представниками посольств країн, які уважно стежать за ситуацією навколо розслідування вбивства Каті, спілкуємось напряму). Заяву звісно не підтвердили", - наголосили у спільноті.

Своєю чергою у Військово-морських силах України "Радіо Свобода" повідомили, що причиною скасування зустрічі стали щільний графік і запізню заявку.

"Була ідея провести кораблем екскурсію для батьків і родичів наших військовополонених, але, на жаль, заявку подали пізно, а у корабля зараз щільний графік – він готується до походу. Тому Donald Cook не зміг затриматися в Одесі та залишив порт за графіком, 27 лютого... Рішення не було пов'язано із акцією "Хто замовив Катю Гандзюк"", – пояснили в прес-службі.

Після цього перший віце-спікер вибачилася за емоції та повідомила, що попередній пост писала, спираючись лише на дані джерел, які відрізнялись від тих, які у ВМС України надали журналістам.

"Пізніше мені скинули посилання, що екскурсія була скасована через пізню заявку. Дякую за це посилання. Це важливо, я мала іншу інформацію від джерел, близьких до родин. Я обов'язково зв'яжуся з ВМС України і дізнаюся, чому посадові особи не змогли швидко оформити заявку, якщо родини були запрошені і прибули… Мені дійсно дуже і дуже прикро, що родини не змогли відвідати есмінець і поспілкуватися з нашими друзями. Для них це була б важлива подія і психологічна підтримка", - наголосила вона у своєму новому пості.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі