Журналісти розповіли, як конструкційні дефекти "Молотів" завдали мільйонних збитків

Поділитися
Журналісти розповіли, як конструкційні дефекти "Молотів" завдали мільйонних збитків "Молоти" неодноразово вибухали на полігонах
При постачанні мінометів до однієї з військових частин було виявлено несправні, ще частина вийшла з ладу після нетривалої експлуатації.

При виготовленні мінометів "Молот", що стали причиною загибелі та травмування військовослужбовців Збройних сил України, встановлені дефекти і мільйонні збитки, йдеться у розслідуванні Гліба Каневського для "Української правди".

Так, Військова прокуратура Київського гарнізону розслідує кримінальну справу, відкриту за фактом недбалого ставлення чиновників МОУ до контролю над поставками мінометів, що стало причиною збитків на 72 тисячі гривень.

У грудні 2018 року Печерський районний суд Києва (суддя Галина Матійчук) виніс постанову, в якій наводиться інформація слідства про контракт Міністерства оборони України і ПАТ "Завод "Маяк", що входить до структури ДК "Укроборонпром", на постачання мінометів "Молот" М120-15 калібру 120 мм вартістю 483 тисячі гривень за одиницю.

При постачанні "Молотів" до військової частини А4559 у Рівненській області у частини мінометів було виявлено технічні недоліки. Ба більше, частина з них після нетривалої експлуатації вийшла з ладу.

"За підсумками дефектації встановлені конструкторські недоліки, які несумісні з подальшим використанням мінометів", - йдеться в постанові.

Контроль виконання державного контракту здійснювали посадовці 5277 військового представництва МО України. Вони недбало поставилися до своїх посадових обов'язків щодо контролю постачання продукції, унаслідок чого державі завдано збитків на 7,2 мільйона гривень.

За даними слідства, на заводі "Маяк" не було обладнання та потужностей, необхідних для виготовлення всіх складових механізмів мінометів, у зв'язку з чим вони закуповувалися у приватних постачальників. Зокрема, 50% складових – у ВАТ "Старокраматорський машинобудівний завод", що належить екс-"регіоналу", нині народному депутату від фракції БПП Максиму Єфімову.

Паралельно в суді "Старокраматорський машинобудівний завод" намагається стягнути із заводу "Маяк" дві заборгованості за постачання мінометів на суму 1,7 і 2,04 мільйона гривень.

"Допитана в якості свідка заступник начальника відділу матеріально-технічного забезпечення і кооперації повідомила, що при трьох оплатах понад 76 млн грн з ПАТ "Завод "Маяк" 80% відсотків вартості 2-х укладених із ВАТ "Старокраматорський машинобудівний завод" договорів, всупереч встановленому порядку, службову записку разом із рахунком-фактурою у фінансовий відділ заводу не складали і керівництво підприємства її не візувало", - йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, вранці 6 липня на території Рівненського загальновійськового полігону під час навчань вибухнув міномет М120-15 "Молот". Троє військовослужбовців загинули, ще дев'ятеро дістали поранення.

За фактом загибелі військових відкрили провадження за ч. 3 статті 414 Кримінального кодексу (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих).

Президент України Петро Порошенко заборонив до повного закінчення розслідування застосовувати на навчаннях міномети, через які стався трагічний інцидент. Однак вже 25 вересня у штабі ООС повідомили про вибух міномету "Молот" в одній із військових частин у Донбасі та трьох поранених внаслідок інциденту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі