Жителі Херсонщини потерпають від викидів заводів в анексованому Криму – Бабін

Поділитися
Жителі Херсонщини потерпають від викидів заводів в анексованому Криму – Бабін Найбільші забрудники - підприємства Армянська та Красноперекопська © РИА Новости
Окупанти півострова могли налагодити на ньому випуск речовин, необхідних для створення хімічної зброї.

Жителі Херсонщини потерпають від викидів заводів, розташованих в анексованому Росією Криму, повідомив "Укрінформу" постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін. Масштабні викиди в Армянську, що на території окупованого півострову, були зафіксовані ще 25 серпня, проте їх наявність російські окупанти визнали лише 28.

Проте забруднення в Армянську та суміжних населених пунктах Херсонської області у Присивашші – не єдиний випадок екологічної загрози, яка виникла внаслідок протизаконної діяльності окупантів Криму. Займатися цією проблемою повинні українські правоохоронці.

"Забруднення повітря і земель внаслідок незаконної діяльності підприємств на окупованій території в Криму відбувається й на материковій Україні у прикордонних з окупованим півостровом районах Херсонської області. Жителі сіл Чаплинського району, проживаючи в межах видимості цих заводів, змушені щодня вдихати вихлопи, що йдуть з Криму", - розповідає журналістам Бабін.

За його словами, ситуація у низці сіл вже досягла критичної позначки, тож представництво вимагатиме проведення екологічного моніторингу для з'ясовування справжніх масштабів забруднення.

"У нас є відповідні скарги, вчора я з цього приводу розмовляв з головою районної державної адміністрації. У деяких селах ситуація вже критична. Тому ми будемо наполягати на тому, щоб, нарешті, почався відповідний екологічний моніторинг, щоб на підконтрольній території ми мали чітку оцінку розмірів екологічного лиха внаслідок незаконної діяльності підприємств північного Криму", - наголошує представник президента.

Результати відповідного моніторингу можуть стати підставою для притягнення до відповідальності всіх причетних до роботи кримських підприємств, зокрема бенефіціарів цих підприємств на підконтрольній території (завод "Кримський титан", який підозрюють у забрудненні навколишнього середовища, пов'язаний з Дмитром Фірташем - ред.).

Бабін закликав співробітників прокуратури АР Крим, яка після анексії півострова базується у Києві, "передислокуватися до Херсонщини" та зайнятись розслідуванням, щоб досягти "конкретних процесуальних результатів".

За його словами, у 2017-2018 представництвом було проведено низку нарад за участю місцевих чиновників і правоохоронців. Вони відзвітували про триваючі кримінальні провадження. Але "крім обміну документами між Києвом та Чаплинкою, на місцях ніяких практичних заходів розслідування люди не бачили та його результатів поки також спостерігати не можна".

Бабін закликав завершити розслідування якнайшвидше, пов'язавши збільшення кількості онкологічних захворювань на Херсонщині з кримськими викидами.

"Дивлячись на жителів сіл Херсонщини, де онкологія вже зашкалює через ці викиди хімічної промисловості північного Криму, переживаєш контроверсійні почуття від дій окремих посадовців у погонах, які займаються тільки тим, що перекладають в Києві папірці з теки в теку", - наголошує уповноважений.

І додає, що крім армянського "Титану" також забруднюють довкілля содовий і бромний заводи в Красноперекопську. "Титан" виробляє лінію фарб і косметики, його продукція також використовується на корпусах підводних човнів і ракет. Продукція содового заводу потрібна в скляній промисловості, а бромного, за окремими джерелами, для виготовлення хімічної зброї.

"З урахуванням всіх відомих скандальних російських справ із використання хімічної зброї у Великій Британії, я не виключаю того, що росіяни могли повернутися до виробництва компонентів хімічної зброї в Криму на відповідних підприємствах", - наголошує Борис Бабін.

Проте що б не виробляли окупанти, постачання сировини на ці заводи і вивезення готової продукції є незаконним.

"По-перше, сировина на ці заводи завозиться незаконно, з порушенням законодавства України, продукція вивозиться незаконно, з порушенням законодавства України, вихлопи в навколишнє середовище теж незаконні і використання сировини, зокрема води та рапи з підконтрольної території, теж незаконне, це все грубі порушення законодавства України", - резюмував він.

Як повідомлялося, стан екології в анексованому Криму наближається до катастрофічного. Суттєво погіршився стан 70% зеленого покриву степу, зникають лісосмуги, плодові сади, виноградники, через брак води швидко прогресує мінералізація родючих шарів ґрунту.

"Крим почав повертатися до стану, коли його освоєння Україною ще не почалося. Тобто до стану 50-х років минулого століття. Мова йде не тільки про посівні площі", - наголошував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Юрій Гримчак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі