Зеленський порушує Конституцію, володіючи знаками Слуги народу — експерт - Україна - dt.ua

Зеленський порушує Конституцію, володіючи знаками "Слуги народу" — експерт

11 вересня, 2019, 10:25 Роздрукувати

Для вирішення проблеми Володимир Зеленський може безоплатно передати майнові права на знаки для товарів і послуг політичної партії "Слуга народу".

© 112 Україна

Слід зазначити, що Конституція України не забороняє президентові України займатися творчою діяльністю, наприклад написати книжку й отримати за її використання винагороду. Однак знак для товарів і послуг не є результатом творчої діяльності. Знаки для товарів і послуг є об'єктами права інтелектуальної власності, проте вони не створені творчою працею фізичної особи. Вони є об'єктом права інтелектуальної власності з огляду на закон. У зв'язку з цим винагорода, що виплачується за використання знака для товарів і послуг, не є винагородою, яка виплачується за використання результатів творчої діяльності, а отже, її можна визнати доходом від підприємницької діяльності.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Коноваленко. На його думку, надання дозволу (ліцензії) на використання знаку для товарів і послуг є підприємницькою діяльністю, навіть незважаючи на те, що такий дозвіл може бути безоплатним. 

"Річ у тому, що ліцензійний договір повинен містити умову, за якою, якість товарів і послуг, виготовлених чи наданих за ліцензійним договором, не буде нижчою від якості товарів і послуг власника свідоцтва і що той здійснюватиме контроль за виконанням цієї умови (ч. 8 ст. 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг"), — зазначає експерт. — Зрозуміло, що у президента України не може бути товарів і послуг, за якістю яких він здійснюватиме контроль".

Автор указує, що для вирішення проблеми Володимир Зеленський може безоплатно передати майнові права на знаки для товарів і послуг політичній партії "Слуга народу".

Детальніше про клонування "Слуг народу" і як з цим боротися читайте у матеріалі Володимира Коноваленка "Причини політичного тролінгу партії "Слуга народу"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >