Зеленський доручив вивчити готовність медичних закладів до другого етапу реформи

Поділитися
Зеленський доручив вивчити готовність медичних закладів до другого етапу реформи Перехід на нову систему фінансування медустанов викликав хвилю протестів у регіонах і масові звільнення лікарів, закриття лікарень
Спеціально створена група проаналізує готовність регіонів і лікарень до впровадження другого етапу медичної реформи.

Президент України Володимир Зеленський утворив тимчасову робочу групу з питань реформування системи охорони здоров'я. Про це інформує прес-служба Офісу президента.

В указі №55/2020, який президент підписав 21 лютого, відзначається, що робоча група повинна до 1 березня 2020 року проаналізувати хід реформування системи охорони здоров'я України. Зокрема, щодо реалізації держгарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної допомоги та готовність закладів охорони здоров'я до реалізації цих гарантій для інших видів медичної допомоги.

За результатами аналізу робоча група має внести пропозиції щодо подальшого реформування вітчизняної медицини: фінансування, удосконалення системи підготовки і безперервного професійного розвитку лікарів, інших медичних працівників, підвищення рівня їх заробітної плати, наукового супроводу системи охорони здоров'я.

Робоча група може запитувати та одержувати в установленому порядку від допоміжних органів і служб необхідну інформацію, документи і матеріали, запрошувати на свої засідання їх представників та експертів з відповідних питань.

Очолив робочу групу голова Комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький. До її складу також увійшли такі досвідчені лікарі, як Ілля Ємець, Борис Тодуров, Андрій Безносенко, Олександр Усенко, представники різних медичних закладів та профільних вузів.

Нагадаємо, з 1 квітня в повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій. В її рамках було визначено перелік медичних послуг, які пацієнт зможе гарантовано отримати безоплатно.

Програма медичних гарантій включає первинну, амбулаторнополиклиническую, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів ("Доступні ліки").

Зі вступом закону про медичну реформу в силу з'явилися підстави прийняти ряд рішень для своєчасної реалізації раніше заявленого плану з реформування первинної ланки охорони здоров'я.

Більше про те, що не так в реформі медицини читайте в матеріалі "Реформа медицини: хто виявиться в програші?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі