Збільшення районів: на Одещині створюють "важіль впливу" для Болгарії

Відео
Поділитися
Збільшення районів: на Одещині створюють "важіль впливу" для Болгарії Поділ районів області намагаються обґрунтувати "національним питанням" © Олександр Урбанський Facebook
Мешканці Арцизького і Тарутинського районів категорично проти приєднання до Болграду, записали звернення до президента та прем'єра.

Жителі двох районів Одещини виступають проти приєднання до Болградського субрегіону у межах адміністративно-територіальної реформи. У вівторок, 9 червня, представники Арцизького та Тарутинського районів записали відеозвернення до президента і прем'єр-міністра України, пише "Бесарабія.ua".

Міністерство розвитку громад і територій 5 червня представило проєкт поділу Одеської області на райони. Їх в області пропонується залишити лише шість: Одеський, Подольський, Ізмаїльський, Білгород-Дністровський, Роздільнянський та Болградський.

До субрегіону з центром у Болграді планують включити території нинішніх Болградського, Арцизького і Тарутинського районів. Але в міністерстві не виключають внесення змін у проєкт.

Проте жителі Арцизького і Тарутинського районів категорично проти. "Створення Болградського району суперечить всім нормам адміністративно-територіальної реформи, абсолютно нелогічне з географічної, економічної та логістичної точок зору", - наголошується в заяві.

У процес об'єднання районів на Одещині активно втручаються проросійські сили, які планували в 2014 році створити на території області так звану "Бессарабську народну республіку".

Вимагаючи приєднання Арцизького і Тарутинського районів до Болграду, вони створюють анклав, який в майбутньому може загрожувати національній безпеці України. А при реалізації цього сценарію тиснуть на "національне питання", посилаючись на думку болгар, які живуть тут. Однак самі болгари теж проти приєднання.

"Українська Бессарабія – багатонаціональний край. На території Болградського, Арцизького та Тарутинського районів компактно проживають не лише болгари, а й українці, росіяни, гагаузи, молдавани, албанці, цигани тощо Підігруючи деяким політичним силам в національній тематиці, можна дестабілізувати ситуацію в регіоні, тим самим обмеживши інтереси інших нацменшин, які живуть на території збільшеного району", - наголосив колишній голова Арцизької РДА, радник голови Одеської облради Сергій Парпуланський.

Голови сільрад та ініціативні групи двох районів зібрали підписи мешканців, які виступають за об'єднання Арцизького, Тарутинського, Татарбунарського та Саратського районів навколо Арциза.

На їхню думку, Арциз як майбутній адмінцентр – найоптимальніший варіант. Його географічне розташування зручніше, тут є опорна лікарня і відділення поліції, сюди простіше дістатися тарутинцям. А щоб отримати медичну допомогу в Болграді, їм доведеться їхати 200 км замість 40 і перетнути два пункти пропуску на українсько-молдовському кордоні.

Активістам вдалося зібрати 20 тисяч підписів, цього тижня звернення з прикріпленими до нього підписами направлять в Кабінет міністрів, Верховну Раду та Офіс президент України.

Читайте також: Зеленський підписав указ про призначення президентських стипендій дітям загиблих журналістів

Як пише в своїй статті для ZN.UA Юрій Ганущак, однозначними центрами на Одещині є Одеса, Подольськ, Білгород-Дністровський та Ізмаїл.

"Попри досить велику відстань від Подольська до Одеси, жодного містечка, яке має понад 10 тисяч жителів і могло б стати опорою виконавчої влади на цій території, немає. Хороша швидкісна траса суттєво подовжує зону відповідальності ТО ЦОВВ, тому необхідності у створенні ще одного району немає. Демонстрацією слабкості України як держави може бути створення окремого району за етнічним принципом на догоду Болгарії" - зазначає автор.

Але влада нещодавно оприлюднила перший варіант плану нових районів, де на Одещині – 6 районів. Зокрема – Болградський. З огляду на те, що залишаються районні ради, це означає, що у Болгарії завжди буде важіль впливу на політику району. Міністерство змогло протистояти створенню окремої Болградської громади – посилання на зустріч заступника міністра розвитку громад і територій В'ячеслава Негоди з послом Болгарії, але йде на створення окремого району.

Докладніше про те, чому не потрібно вигадувати велосипед, створюючи нові райони, читайте в статті Юрія Ганущака "Нові райони. Експертна карта реформи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі