Заяви Хуга є його особистою думкою – голова СММ ОБСЄ

Поділитися
Заяви Хуга є його особистою думкою – голова СММ ОБСЄ Ертурул Апакан згладив гострі кути © Сайт місії ОБСЕ
Українська сторона вимагала офіційних пояснень від Апакана.

Висловлені в інтерв‘ю журналістам заяви Александра Хуга, який не вважає Росію країною-агресором, були некоректно подані і є особистою думкою колишнього заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі. Про це голова СММ ОБСЄ Ертурул Апакан заявив сьогодні під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Як повідомила у Facebook член ТКГ Ірина Геращенко, українська сторона ТКГ на чолі з Русланом Демченком звернулась до керівника СММ ОБСЄ з вимогою надати оцінку заявам Александра Хуга.

"Друге питання, яке гостро поставила українська сторона на ТКГ - це неприпустимість і відверта маніпулятивність останніх заяв екс-заступника голови місії СММ ОБСЄ О. Хуга. Українська сторона звернулася до керівника місії СММ Апакана з вимогою надати оцінку цим маніпулятивним заявам, чи це є особиста позиція швейцарського посадовця, і якою є офіційна позиція СММ ОБСЄ", - написала Геращенко.

При цьому вона додала, що Апакан у відповідь зазначив, що факти говорять самі за себе, а слова Хуга були його особистою думкою.

"Частина тексту, опублікованого в інтерв'ю журналі Foreign Policy, була некоректно процитована та згодом була виправлена. Завдання СММ ОБСЄ в Україні - встановлювати та звітувати про факти. Факти, викладені в наших звітах, говорять самі за себе. Ми, як і раніше, рішуче віддані реалізації мандата СММ задля надання підтримки України та сприяння нормалізації ситуації", - заявив голова СММ ОБСЄ, додавши, що такою є офіційна позиція СММ ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що Олександр Хуг розповів в інтерв'ю Foreign Policy про те, що СММ ОБСЄ не зафіксувала прямих доказів участі Росії в бойових діях у Донбасі. При цьому, за його словами, спостерігачі неодноразово документували переміщення в ОРДЛО російської військової техніки, бачили озброєних людей у російській військовій формі зі знаками розрізнення ЗС РФ. "Якщо ви питаєте, що ми бачили на місцях, – ми не побачили прямих доказів", - такими словами процитував Foreign Policy Хуга.

Пізніше редакція журналу прибрала з інтерв'ю частину про відсутність у спостерігачів СММ ОБСЄ прямих доказів присутності російських військ у Донбасі. Також було надруковано пояснення до цього фрагменту тексту. А сам Хуг заявив, що опублікований текст не відображає його точку зору.

Згодом Хуг знову заявив, що не може назвати Росію державою-агресором. При цьому він підтвердив, що спілкувався в ОРДЛО з російськими військовослужбовцями.

31 жовтня Хуг залишив посаду заступника голови СММ ОБСЄ в Україні у зв'язку з закінченням допустимого терміну роботи в структурах Організації. У Спеціальній моніторинговій місії його замінив Марк Етерінгтон.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі