Затримання Климента: ПЦУ звернулась до ООН та ОБСЄ

Поділитися
Затримання Климента: ПЦУ звернулась до ООН та ОБСЄ Архієпископа затримали за сфабрикованими обвинуваченнями © QHA (Агентство Крымские новости)
В українській помісній церкві привернули увагу світової спільноти до ескалації порушення релігійних прав і свобод вірян на окупованих РФ територіях.

Синод Православної церкви України звернувся до ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу та учасників "Мінського процесу" у зв'язку з подальшим погіршенням ситуації з релігійними правами та свободами в анексованому Росією Криму, наслідком чого стало нещодавнє незаконне затримання в окупованому Сімферополі архієпископа ПЦУ Климента.

"Протягом вже понад п'яти років не припиняються утиски з боку окупаційної російської влади щодо Кримської єпархії нашої Церкви, очолюваної архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом. Найновіші події з цього ряду – намагання відібрати приміщення, в якому знаходиться кафедральний храм святих Володимира і Ольги в Сімферополі, та тиск на громаду храму в Євпаторії. Безпрецедентним за своєю цинічністю стало затримання архієпископа Климента… за надуманими звинуваченнями", - йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті ПЦУ.

У Православній церкві України нагадали, що підставою для затримання Климента окупаційною поліцією стали нібито "нецензурна лайка" на міському автовокзалі та "викрадення" приналежних особисто йому речей церковного вжитку.

"Враховуючи загрози та постійний тиск на духовенство і вірних нашої Церкви на окупованих Росією українських територіях Донбасу та в Криму звертаємося до Організації об'єднаних націй, Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), до країн-гарантів "Мінського процесу", до Європейського Союзу та загалом до усіх демократичних країн, міжнародних та міжконфесійних інституцій із закликом вплинути на тих, від кого на цих територіях залежить прийняття рішень, для того, щоби припинити ескалацію гонінь на нашу Церкву", - додається у заяві.

У ній також наголошується на тому, що ситуація з дотриманням права на свободу совісті та віросповідання погіршується не лише на анексованому українському півострові, але й на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

"На окупованих територіях Донбасу систематично порушуються права віруючих, релігійних громад та священнослужителів Помісної Української Православної Церкви. Це виявляється у систематичних гоніннях, знущанні, арештах, захопленні храмів, тощо. З 1 березня 2019 року виникла загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів нашої Церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної так званій "ДНР" території", - зазначають священнослужителі.

Виникають проблеми й в інших куточках України, де підконтрольна Російській православній церкві (РПЦ) колишня Українська церква Московського патріархату (УПЦ МП) активно протидіє переходу своїх парафії під юрисдикцію ПЦУ.

"На жаль багато громад, які бажають скористатися законним правом на зміну юрисдикції, стикаються з моральним та навіть силовим тиском, залякуваннями з боку структур та прихильників Московського Патріархату. Ці ж структури одночасно поширюють неправдиву інформацію, звинувачуючи парафіян у "захопленні" храмів... Заявляючи про нібито "гоніння" щодо Московського Патріархату в Україні, російські церковні та державні діячі замовчують та ігнорують численні факти справжніх переслідувань", - нагадують у ПЦУ.

В українській помісній церкві також закликали вірян, духовенство та чернецтво, які досі перебувають у юрисдикції РПЦ в Україні, до діалогу та єднання на основі автокефального статусу ПЦУ.

Нагадаємо, Климента затримали у неділю, 3 березня, в окупованому Сімферополі. Його зняли з автобуса на центральному міському автовокзалі, звідки він мав вирушити до російського Ростова-на-Дону, де в утримується Павло Гриб.

В окупаційній поліції стверджували, що архієпископ нібито вкрав церковні цінності і нецензурно лаявся на вокзалі. Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній назвав дії окупантів "знущанням над здоровим глуздом", а озвучені ними звинувачення - абсурдними.

У Міністерстві закордонних справ України закликали міжнародне співтовариство засудити порушення РФ прав людини в анексованому Криму. Про інцидент із затриманням Климента українські дипломати поінформують ООН, ОБСЄ та Раду Європи.

У день затримання, після 20:00, Климента відпустили без складання протоколу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі