Заступник керівника НАЗК майже рік незаконно займала свою посаду - ЗМІ

Поділитися
Заступник керівника НАЗК майже рік незаконно займала свою посаду - ЗМІ © НАЗК / Facebook
Чиновниця, яка мала бути звільнена через корупційний злочин, протрималась на посаді 9 місяців.

Засуджена за корупційний злочин у справі про розкрадання 3 мільярдів гривень у податковій службі часів Віктора Януковича, Тетяна Шкребко ще упродовж 9 місяців пропрацювала у Національному агентстві з питань запобігання корупції, перевіряючи майнові декларації високопосадовців, попри те, що мала бути звільнена з посади після набрання вироком чинності. Про це йдеться у матеріалі програми "Схеми".

За даними журналістів, Тетяна Шкребко займала посаду заступника керівника – керівника Першого відділу Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя аж до липня 2017 року, хоча вирок, яким вона обвинувачується одразу по трьох статтях Кримінального кодексу, був винесений ще 1 вересня 2016 року. Згідно з ним Шкребко отримала до 5 років позбавлення волі умовно та згідно з законодавством мала бути звільнена через 3 дні після його оголошення. Як наслідок, вважають юристи, тепер існує можливість оскаржити результати роботи засудженої співробітниці НАЗК.

"Якщо особа, яка в НАЗК здійснювала перевірки, готувала доповідні, втративши при цьому право на державну службу, то всі речі, які вона здійснювала, можна ставити під сумнів: вона як посадовець не мала на це права", – прокоментувала ситуацію юрист громадської організації "Центр протидії корупції" Олена Щербан.

Однак юристи припускають, що можуть бути й інші порушення.

"Керівник міг взагалі не дізнатися про це (про вирок Печерського суду – ред.). Тут йтися може вже про інші правопорушення, вчинені іншими особами, які умисно, в тому числі безпосередньо сама корупціонерка, не повідомляли про вирок, як і відповідні органи державної влади", – каже Олена Щербан.

За законом, повідомити про вирок керівництву засудженої повинні Печерський районний суд Києва та Судова адміністрація України. Крім того, інформація має бути внесена до Державного реєстру корупціонерів, який має вести те саме Національне агентство з питань запобігання корупції та якого досі немає.

Водночас сама Тетяна Шкребко заявила журналістам, що не працювала в НАЗК 9 місяців після оприлюднення вироку. Однак як розповіла екс-керівник Департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна, яка місяць була безпосереднім керівником Тетяни Шкребко, інформація про обвинувальний вирок щодо Тетяни Шкребко була відомою керівництву антикорупційного відомства. Зазначимо, що Перший відділ, де працювала жінка, був відповідальним за всі перевірки декларацій (повні та спеціальні) по місту Києву та Київський області, тобто за місцем роботи туди підпадали всі топ-посадовці та судді Верховного суду – це і президент, і прем'єр-міністр, міністри, депутати та судді Верховного суду.

"Коли я очолила департамент (16 червня 2017 року – ред.), вона була у відпустці. Керівництво про вирок знало, бо про нього доповідав завідувач сектору запобігання та виявлення корупції в НАЗК. Коли я дізналась, відразу поставила питання про її звільнення, але за неї приходили "просити" інші керівники. Саме Тетяна Шкребко відповідальна за те, що в межах перевірок декларацій Олександра Данилюка, Олега Ляшка, Нестора Шуфрича та Олени Сотник взагалі не робилось запитів", – розповіла Соломатіна.

Тетяна Шкребко пішла з НАЗК у липні 2017 року, фактично разом із керівником – членом НАЗК, заступником голови Русланом Радецьким, який, згідно з розподілом обов'язків між членами НАЗК, був відповідальним за напрям фінансового контролю та моніторинг способу життя.

Зазначимо, що відповідно до угоди зі слідством, яку проаналізували журналісти видання "Наші гроші", Тетяна Шкребко під час слідства визнала свою винуватість у службовому підробленні та участі у злочинах, вчинюваних злочинною організацією екс-президента Віктора Януковича, екс-прем'єра Миколи Азарова, екс-очільника Міндоходів Олександра Клименка, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Таким чином учасники цієї злочинної організації у період з квітня 2012 до вересня 2013 років заволоділи коштами держбюджету на суму 3,16 мільярда гривень шляхом неправомірного отримання бюджетного відшкодування ПДВ.

Читайте також: Фігурант розслідування "Схем" звільнився з ГПУ й отримав посаду в НАЗК

Нагадаємо, 14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі