Замість аудиту медреформи МОЗ досяг успіху в популізмі – Сухорукова

Поділитися
Замість аудиту медреформи МОЗ досяг успіху в популізмі – Сухорукова МОЗ займається окозамилюванням, каже Сухорукова
Звітів за результатами аудиту у відповідь на депутатський запит міністерство не надало.

На брифінгу 5 травня, а згодом і в етері телепрограми "Право на владу" міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що проводиться аудит медреформи, і фінансування медустанов, яке з 1 квітня 2020 року відбувається згідно з Програмою медичних гарантій НСЗУ, буде переглянуто.

Однак звітів за результатами аудиту у відповідь на депутатські запити МОЗ не надав.

"Правда в тому, за цифрами, які називають на етерах, немає розрахунків і досліджень. Це просто слова. Красиві, популістичні слова, за якими немає нічого. А є бажання повернути все, як було. Нас всіх просто вчергове розводять", - пише у своєму Facebook директорка Директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова.

Читайте також: У ЗМІ потрапили темники "Слуги народу" щодо медреформи

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні 4 травня розкритикував другий етап медичної реформи і анонсував її перегляд. Наступного дня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що перехід на нову систему фінансування лікарень й інших медичних закладів переноситься на 2021 рік, що означає фактичну відмову від реалізації другого етапу медреформи.

У Національній службі охорони здоров'я підтримали задеклароване Степановим бажання підвищити рівень фінансування медицини. Але також констатували, що збереження дореформеної системи розподілу коштів поверне лікарів-спеціалістів і їхніх пацієнтів у "дореформені" час неформальної винагороди медиків від "вдячних пацієнтів".

Другий етап медреформи стартував 1 квітня. В основу реформи покладено принцип "гроші ходять за пацієнтом". Пацієнт зможе вільно вибирати лікаря і медичний заклад, отримувати необхідні послуги, за які й платитиме Нацслужба здоров'я. Відповідно, медустанови, до яких звертаються більше пацієнтів, мають отримувати більше фінансування і навпаки.

У 2018-2019 роках в Україні був реалізований перший етап медреформи: громадяни отримали право особисто обирати сімейного лікаря, уклавши з ним контракт. А зарплати терапевтів і педіатрів суттєво зросли і стали залежати від кількості договорів із пацієнтами.

Докладніше про другий етап медреформи і готовність до нього України читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головою НСЗУ Оксаною Мовчан "У старту другого етапу реформи умови були більш жорсткими" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі